Wisła Kraków rozpędziła się. OFICJALNIE: Tupta bohaterem trzeciego transferu do klubu

Wisła Kraków rozpędziła się. OFICJALNIE: Tupta bohaterem trzeciego transferu do klubu fot. Hellas Verona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała o pozyskaniu Ľubomíra Tupty z Hellasu Werona.

Od kilku dni mówiło się o tym, że Słowak przeprowadzi się pod Wawel. W środę te słowa znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości i Wisła Kraków poinformowało o tym za pośrednictwem portali społecznościowych.

Tupta przeprowadza się do ekipy prowadzonej przez Artura Skowronka z Hellasu Werona na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Trzynastokrotny mistrz Polski zagwarantował sobie prawo do kwotowego udziału przy kolejnych transferach tego zawodnika.

21-latek to wychowanek Catanii. Do ekipy występującej wówczas w Serie B, a obecnie w Serie A, trafił latem 2018 roku. Od tamtej pory wystąpił w jej barwach łącznie 24 razy. Strzelił dwie bramki i zanotował asystę.

Słowak to trzeci zimowy transfer Wisły Kraków. Wcześniej do drużyny dołączyli Gieorgij Żukow i Mateusz Hołownia.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy