Wisła Kraków rozpędziła się. OFICJALNIE: Tupta bohaterem trzeciego transferu do klubu

Wisła Kraków rozpędziła się. OFICJALNIE: Tupta bohaterem trzeciego transferu do klubu fot. Hellas Verona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała o pozyskaniu Ľubomíra Tupty z Hellasu Werona.

Od kilku dni mówiło się o tym, że Słowak przeprowadzi się pod Wawel. W środę te słowa znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości i Wisła Kraków poinformowało o tym za pośrednictwem portali społecznościowych.

Tupta przeprowadza się do ekipy prowadzonej przez Artura Skowronka z Hellasu Werona na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Trzynastokrotny mistrz Polski zagwarantował sobie prawo do kwotowego udziału przy kolejnych transferach tego zawodnika.

21-latek to wychowanek Catanii. Do ekipy występującej wówczas w Serie B, a obecnie w Serie A, trafił latem 2018 roku. Od tamtej pory wystąpił w jej barwach łącznie 24 razy. Strzelił dwie bramki i zanotował asystę.

Słowak to trzeci zimowy transfer Wisły Kraków. Wcześniej do drużyny dołączyli Gieorgij Żukow i Mateusz Hołownia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy