2024-08-15 23:52:13; Aktualizacja: 1 godzina temu
Wisła Kraków z awansem do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Czternaście serii w rzutach karnych! [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / Pressfocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji po rzutach karnych pokonała Spartak Trnawa. To oznacza, że przedstawiciel I ligi gra dalej.

„Biała Gwiazda” pierwsze spotkanie przegrała w stosunku 1:3 i wobec tego musiała wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności, aby odwrócić losy rywalizacji.

Pierwszy gol padł tuż przed przerwą. Rzut karny pewnie na gola zamienił Ángel Rodado.

Kiedy w 59. minucie na 2:0 podwyższył Piotr Starzyński, Kazimierz Moskal mógł odbębnić wykonanie celu. Doszło bowiem do wyrównania w dwumeczu.

Ostatecznie więcej bramek w regulaminowym czasie gry nie padło, a sędzia główny zarządził dogrywkę.

Już na samym początku wysoką formę zaznaczyli gospodarze. Na liście strzelców zapisał się Alan Uryga.

Pojawiła się też negatywna wiadomość dla kibiców ekipy spod Wawelu. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy do bramki trafił Michal Ďuriš, co oznaczało, że ponownie nie mieliśmy rozstrzygnięcia.

W pewnej chwili wydawało się, że Wisła jest w raju. Wtedy spalonego po golu Ángela Baeny odgwizdał arbiter główny.

Podczas serii rzutów karnych na początku nie brakowało pomyłek. Po stronie drużyny z Krakowa nie trafili Wiktor Biedrzycki oraz Bartosz Jaroch, ale potem Polacy i Słowacy szli łeb w łeb, aż błąd w ostatniej, jak się okazało serii, popełnił Sebastián Kóša. Jego strzał zatrzymał Kamil Broda.

Finalnie było 12:11, co oznacza, że w następnej rundzie zagra Wisła Kraków. Jej przeciwnikiem będzie Cercle Brugge.