Wisła Kraków z komunikatem w sprawie Kacpra Dudy [OFICJALNIE]

Wisła Kraków z komunikatem w sprawie Kacpra Dudy [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Źródło: Wisła Kraków

Kacper Duda przeszedł badania po zderzeniu z rywalem w 75. minucie meczu przeciwko Stali Rzeszów. W poniedziałek poznaliśmy wyniki tomografii komputerowej.

20-latek zanotował już 18 spotkań w barwach Wisły Kraków w aktualnym sezonie, z czego aż 16 z nich rozpoczynał od pierwszej minuty.

Podobnie było przy okazji niedzielnego starcia „Wiślaków” ze Stalą Rzeszów. Trener Albert Rudé postawił na niego w wyjściowej jedenastce.

Duda nie dograł jednak spotkania do końca. Został zmieniony w 75. minucie. Z tego powodu w głowach kibiców „Białej Gwiazdy” zapaliła się czerwona lampka sugerująca, że zawodnik być może doznał kontuzji.

Te obawy podczas pomeczowej konferencji rozwiał poniekąd szkoleniowiec zespołu.

- Jego zejście z boiska było podyktowane zupełnie czymś innym, zderzył się głowami z innym zawodnikiem, dlatego został zmieniony - wytłumaczył 36-letni Hiszpan.

W dalszym ciągu nie było więc wiadome, czy pomocnik nie doznał przypadkiem poważniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Ostatecznie w poniedziałkowe popołudnie Wisła Kraków wydała w tej sprawie oficjalny komunikat.

„Pomocnik Wiślaków Kacper Duda - który w 75. minucie opuścił murawę w Rzeszowie w wyniku zderzenia z rywalem - jest po badaniach. Tomografia komputerowa nie wykazała żadnych zmian, a zawodnik będzie w normalnym trybie przygotowywał się do meczu” - czytamy.

Kolejnym rywalem podopiecznych Alberta Rudé będzie aktualny wicelider tabeli I ligi, czyli GKS Tychy. Spotkanie odbędzie się w piątek 23 lutego. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 20:30.

Wisła Kraków zajmuje w tej chwili czwartą lokatę z dorobkiem 34 punktów po 20 kolejkach.