Wisła Kraków zaskoczyła transferem. OFICJALNIE: Frydrych ósmym nowym piłkarzem „Białej Gwiazdy”

Wisła Kraków zaskoczyła transferem. OFICJALNIE: Frydrych ósmym nowym piłkarzem „Białej Gwiazdy” fot. Wisła Kraków
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Kraków

Michal Frydrych zasilił szeregi Wisły Kraków po definitywnej przeprowadzce ze Slavii Praga. Jest to ósmy letni transfer klubu z Grodu Kraka.

Doświadczony obrońca dołączył do „Białej Gwiazdy” na zasadzie transferu definitywnego ze Slavii Praga i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

Dla byłego reprezentanta czeskiej młodzieżówki jest to pierwsza zagraniczna przygoda w karierze, ponieważ do tej pory był związany tylko z dwoma rodzimymi klubami. Poza wspomnianym wyżej występował jeszcze w Baniku Ostrawa, którego jest wychowankiem.

Michal Frydrych swoje największe sukcesy odnosił naturalnie w barwach „Czerwono-Białych”, z którym sięgnął trzykrotnie po mistrzostwo (2016/2017, 2018/2019, 2019/2020) oraz dwukrotnie po krajowy puchar (2017/2018, 2018/2019).

W drużynie Slavii dostąpił także zaszczytu zaliczenia dwóch oraz dziesięciu występów odpowiednio w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

W sumie w trakcie swojego pięcioletniego pobyt w zespole z Pragi rozegrał 137 spotkań, w których zdobył szesnaście bramek oraz zanotował siedem asyst.

W minionym sezonie nie odgrywał pierwszoplanowej roli w czeskiej drużynie, ale mimo to regularnie pojawiał się na rodzimych boiskach.

Frydrych jest ósmym letnim wzmocnieniem Wisły Kraków. Przed nim do ekipy „Białej Gwiazdy” dołączyli Nikola Kuveljić (wykup z FK Javor Matis), Tafara Madembo, Fatos Beqiraj, Stefan Savić, Adi Mehremić, Yaw Yeboah i Dawid Abramowicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej! POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy