Wisła Kraków zaskoczyła transferem. OFICJALNIE: Frydrych ósmym nowym piłkarzem „Białej Gwiazdy”

Wisła Kraków zaskoczyła transferem. OFICJALNIE: Frydrych ósmym nowym piłkarzem „Białej Gwiazdy” fot. Wisła Kraków
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Kraków

Michal Frydrych zasilił szeregi Wisły Kraków po definitywnej przeprowadzce ze Slavii Praga. Jest to ósmy letni transfer klubu z Grodu Kraka.

Doświadczony obrońca dołączył do „Białej Gwiazdy” na zasadzie transferu definitywnego ze Slavii Praga i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

Dla byłego reprezentanta czeskiej młodzieżówki jest to pierwsza zagraniczna przygoda w karierze, ponieważ do tej pory był związany tylko z dwoma rodzimymi klubami. Poza wspomnianym wyżej występował jeszcze w Baniku Ostrawa, którego jest wychowankiem.

Michal Frydrych swoje największe sukcesy odnosił naturalnie w barwach „Czerwono-Białych”, z którym sięgnął trzykrotnie po mistrzostwo (2016/2017, 2018/2019, 2019/2020) oraz dwukrotnie po krajowy puchar (2017/2018, 2018/2019).

W drużynie Slavii dostąpił także zaszczytu zaliczenia dwóch oraz dziesięciu występów odpowiednio w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

W sumie w trakcie swojego pięcioletniego pobyt w zespole z Pragi rozegrał 137 spotkań, w których zdobył szesnaście bramek oraz zanotował siedem asyst.

W minionym sezonie nie odgrywał pierwszoplanowej roli w czeskiej drużynie, ale mimo to regularnie pojawiał się na rodzimych boiskach.

Frydrych jest ósmym letnim wzmocnieniem Wisły Kraków. Przed nim do ekipy „Białej Gwiazdy” dołączyli Nikola Kuveljić (wykup z FK Javor Matis), Tafara Madembo, Fatos Beqiraj, Stefan Savić, Adi Mehremić, Yaw Yeboah i Dawid Abramowicz.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy