Włoski rząd zlikwidował ulgi podatkowe dla zagranicznych piłkarzy w Serie A. Wielki problem dla gigantów

Włoski rząd zlikwidował ulgi podatkowe dla zagranicznych piłkarzy w Serie A. Wielki problem dla gigantów fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Juventus, AC Milan, Inter Mediolan, AS Roma czy Napoli będą musiały poszukać dodatkowych funduszy na pokrycie wynagrodzeń zagranicznych zawodników sprowadzonych ostatniego lata. Wszystko przez likwidację korzystnej dla nich ulgi podatkowej - donosi Carlo Laudisa z „La Gazzetta dello Sport”.

Zespoły Serie A korzystały skrzętnie z przysługującego im prawa do zawierania porozumień z zawodnikami oraz trenerami z zagranicznym paszportem, a także powracających - po przynajmniej dwuletniej nieobecności do kraju - rodaków.

Przepis „decreto crescita” umożliwiał im ponoszenie mniejszych kosztów utrzymania pracowników przez okres nawet pięciu lat, co znajdowało swoje przełożenie w oferowaniu poszczególnym graczom oraz szkoleniowcom wyższych pensji netto.

Dzięki temu drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej mogły konkurować z bogatszymi europejskimi klubami o piłkarzy znajdujących się w ich zasięgu finansowym. Ten czas dobiegł już jednak końca, ponieważ włoski rząd wycofał ulgę podatkową, o czym poinformował Carlo Laudisa z „La Gazzetta dello Sport”.

Dziennikarz precyzuje jednocześnie, że wykonany ruch będzie miał konsekwencje dla ekip z Serie A nie tylko w przyszłości, ale i w teraźniejszości, ponieważ dokonane przez nich transfery w trakcie letniego okna transferowego nie będą już podlegać wycofanym przepisom.

Tym samym Inter Mediolan musi wydać nawet o 50 procent więcej niż zakładał na utrzymanie Marcusa Thurama czy Benjamina Pavarda. 

Z poniesieniem podobnych kosztów muszą się też liczyć AC Milan (Christian Pulisic, Ruben Loftus-Cheek, Tijjani Reijnders), AS Roma (Houssem Aouar, Evan N'Dicka), Juventus (Timothy Weah) czy SSC Napoli (Jesper Lindstrøm, Jens-Lys Cajuste, Natan).

W przypadku drużyny ze Stadio Olimpico wycofany przepis nie obejmie przebywającego w klubie w ramach wypożyczenia Romelu Lukaku. A wszystko to dzięki temu, że nabył on prawo do korzystania z ulgi wcześniej za sprawą pobytu w „Nerazzurrich”.

Niemniej jednak decyzja włoskiego rządu odbija się bardzo szybko na kondycji finansowej poszczególnych zespołów, które zostaną zmuszone do natychmiastowej sprzedaży wartościowych piłkarzy w celu uniknięcia poważnych kłopotów z wypłacalnością. Wpłynie to także na osłabienie pozycji sportowej drużyn w Europie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy