Wojciech Kowalczyk nie oszczędził gracza FC Barcelony. „Jest jak Sebastian Boenisch...”

Wojciech Kowalczyk nie oszczędził gracza FC Barcelony. „Jest jak Sebastian Boenisch...” fot. Kanał Sportowy [YouTube]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Kanał Sportowy [YouTube]

FC Barcelona przegrała w niedzielnym Klasyku z Realem Madryt. Ponownie nie popisał się João Cancelo, którego gra defensywna pozostawiała wiele do życzenia. Wojciech Kowalczyk porównał go do byłego reprezentanta Polski.

Ostatnie dni są dla prawego defensora z Barreiro kompletnie nieudane. W tym sezonie zanotował on kilka naprawdę dobrych momentów, ale w dwóch kluczowych spotkaniach spisał się fatalnie.

Cancelo popełnił kilka kosztownych błędów w starciu z Paris Saint-Germain, po którym FC Barcelona straciła szanse na triumf w Lidze Mistrzów. Wniosków nie wyciągnął w arcyważnym meczu z Realem Madryt.

Portugalczyk spóźniał się z kryciem, tworząc graczom „Królewskich” sporo wolnego miejsca. Wykorzystał to Lucas Vázquez, notując trafienie na 2:2. Później popisał się świetnym podaniem do Jude'a Bellinghama, przy którym także 29-latek się nie popisał.

„Duma Katalonii” wypisała się więc praktycznie z dalszej walki o mistrzostwo kraju. 

Do krytyki w stronę Cancelo dołączył Wojciech Kowalczyk. Na Kanale Sportowym porównał go do byłego reprezentanta Polski.

- João Cancelo? Sebastian Boenisch z reprezentacji Polski za Franciszka Smudy - odparł emerytowany napastnik.

Wspomniany emerytowany już defensor nie zapisał w szeregach „Biało-Czerwonych” szczególnie udanego rozdziału. Zagrał w nich 14-krotnie, biorąc udział w Mistrzostwach Europy w 2012 roku. Dla wielu stał się symbolem rozczarowującej kadry Franciszka Smudy, którą zasiliło kilku naturalizowanych zawodników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy