Wojciech Szczęsny ma otrzymać nowego rywala. Juventus poluje na bramkarza

Wojciech Szczęsny ma otrzymać nowego rywala. Juventus poluje na bramkarza fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Juventus coraz poważniej podchodzi do tematu transferu Giuglielmo Vicario z Empoli FC, informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Wojciech Szczęsny nadal cieszy się bezpieczną pozycją między słupkami bramki „Bianconerich” i mimo spekulacji z ostatnich lat, klub nie myśli na razie o jego sprzedaży. Niemniej jego kontrakt wygasa w połowie 2024 roku, a jego przedłużenie w dużej mierze będzie zależało od formy gracza oraz, patrząc na politykę działaczy, najprawdopodobniej również od podejścia Polaka do obniżenia pensji.

„Stara Dama” zdaje sobie sprawę, że niezależnie od przyszłości golkipera, nadchodzi powoli czas, by rozglądać się za wzmocnieniami również na tej pozycji. „La Gazzetta dello Sport” informuje, że turyńczykom coraz bardziej podoba się Guglielmo Vicario, który bardzo dobrze radzi sobie w barwach Empoli FC.

26-latkiem zainteresowały się również takie ekipy jak Tottenham czy AS Roma, ale Juventus jest coraz bardziej nastawiony na to, by włączyć się do walki. Co więcej, jego celem ma być dokonanie transferu już w styczniu.

Plan zakłada jak najszybsze dojście do porozumienia z „Azzurrimi”, a gdy już uda się dokonać zakupu, gracz miałby zostać natychmiastowo wypożyczony z powrotem. W ten sposób miałby zapewnioną regularną grę do końca kampanii, a na Allianz Stadium przeniósłby się od nowego sezonu.

Na ten moment nie wiadomo, jaką rolę miałby pełnić. Na ten moment rolę zmiennika Wojciecha Szczęsnego pełni Mattia Perin. Włoch wywiązuje się ze swoich zadań znakomicie, tworząc z Polakiem jedną z najlepszych par bramkarzy w Europie i być może właśnie ten fakt skłoni go w niedalekiej przyszłości do poszukania bardziej regularnej gry.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy