Wojciech Szczęsny porozumiał się z nowym klubem. Transfer jeszcze przed EURO?!

2024-06-10 19:36:22; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wojciech Szczęsny porozumiał się z nowym klubem. Transfer jeszcze przed EURO?! Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Theathletic.com

Jeśli nie dojdzie do żadnego zwrotu akcji, to Wojciech Szczęsny opuści wkrótce Juventus. Jego nowym klubem ma zostać Al-Nassr, z którym osiągnął już porozumienie - donosi Theathletic.com.

Wojciech Szczęsny w minionej kampanii ponownie odgrywał kluczową rolę w barwach Juventusu. Na przestrzeni 35 spotkań zanotował 15 czystych kont. Mimo dobrej formy klub otworzył się na rozstanie.

W „Starej Damie” dojdzie latem do wielu zmian. Ich zwolennikiem jest Thiago Motta, który wkrótce zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener. Nieoficjalnie już teraz pełni swoje obowiązki, dyskutując z zarządem w sprawie kadry na przyszły sezon. 

Pierwszym bramkarzem zespołu z Piemontu ma zostać sprowadzony z Monzy Michele Di Gregorio. Wojciech Szczęsny natomiast uda się do Arabii Saudyjskiej.

Wedle ostatnich doniesień Al-Nassr prowadzi zaawansowane rozmowy z Juventusuem, które zmierzają do finalizacji. Wcześniej jednak z bliskowschodnim klubem porozumiał się reprezentant Polski, o czym zapewnia Theathletic.com.

Porozumienie dotyczy dwuletniego kontraktu, gwarantującego 19 milionów euro pensji w skali roku. Jeśli oba kluby osiągną porozumienie, oczekuje się, że transfer zostanie sfinalizowany w tym tygodniu - przed występami „Biało-Czerwonych” na EURO. 

Kontrakt 34-latka wygasa pod koniec czerwca 2025 roku. Operacja będzie miała zatem charakter gotówkowy. 

Wojciech Szczęsny rozegrał dla Juventusu 252 spotkania. Ponad 100 razy zachowywał w nich czyste konto.