Wojciech Szczęsny skomentował sprawę Matty'ego Casha. „Z punktu widzenia kibica przeszkadzały mi takie tematy jak Olisadebe czy Roger”

Wojciech Szczęsny skomentował sprawę Matty'ego Casha. „Z punktu widzenia kibica przeszkadzały mi takie tematy jak Olisadebe czy Roger” fot. Nigel Bramley / Focus Images / MB Media / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Foot Truck Live

Wojciech Szczęsny był jednym z rozmówców Łukasza Wiśniowskiego i Kuby Polkowskiego na kanale „Foot Truck Live”. Tam odniósł się między innymi do ewentualnego powołania dla Matty'ego Casha.

Reprezentacja Polski ma za sobą udany okres i jest o krok od zapewnienia sobie udziału w barażach do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku zorganizuje Katar.

Celem podopiecznych Paulo Sousy jest oczywiście awans na turniej, ale żeby to osiągnąć selekcjoner musi mieć do dyspozycji mocny zespół. Ostatnio tygodnie pokazuję, że ekipa Portugalczyka radzi sobie coraz lepiej.

Wydaje się zatem, że wszystko jest na dobrej drodze i Polacy wystąpią w roli jednego z faworytów wiosennych baraży. Bardzo możliwe zresztą, że wtedy drużyna zostanie wzmocniona o kolejne ciekawe nazwisko.

Od dłuższego czasu trwa saga związana z przyznaniem polskiego obywatelstwa Matty'emu Cashowi z Aston Villi. Wydaje się, że wkrótce będzie on do dyspozycji selekcjonera.

Ewentualne powołanie dla prawego defensora wywołuje jednak wiele spekulacji. Tym razem głos w sprawie postanowił zabrać jeden z reprezentantów Polski, a konkretniej Wojciech Szczęsny.

- W zasadzie to nigdy mi nie przeszkadzało, że ktoś ma polskie korzenie i chce grać dla reprezentacji Polski. To mi zupełnie nie przeszkadza - przyznał golkiper.

- Z punktu widzenia kibica przeszkadzały mi takie tematy jak Olisadebe czy Roger. Oni nie mieli z naszym krajem nic wspólnego poza tym, że grali dobrze w polskiej lidze. To mi się nie podoba. Jednak jak ktoś ma polski paszport, bo ma polskie korzenie, to czemu nie? - pyta bramkarz.

Matty Cash rozegrał w obecnym sezonie łącznie osiem meczów. W tym czasie strzelił jednego gola i miał jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy