Wolfsburg pozyskał Kevina Paredesa. Rekordowa sprzedaż [OFICJALNIE]

Wolfsburg pozyskał Kevina Paredesa. Rekordowa sprzedaż [OFICJALNIE] fot. Wolfsburg
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wolfsburg

18-letni boczny pomocnik Kevin Paredes został piłkarzem Wolfsburga.

Paredes podpisał z Wolfsburgiem kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. DC United otrzyma za niego 6,5 miliona euro. To największa sprzedaż w historii klubu z Waszyngtonu.

Mierzący 170 centymetrów wzrostu Paredes jest lewonożny i gra na lewej stronie boiska. Występował tam od linii obrony po skrzydło. W pierwszym zespole DC United zadebiutował w 2020 roku. Jeśli chodzi o sezon 2021, rozegrał 24 mecze, notując w nich trzy trafienia i trzy asysty. Jego drużyna zajęła ósme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej MLS.

- Bardzo cieszymy się z tego, że Kevin przekonał się do naszej filozofii, a także proponowanej ścieżki prowadzenia jego kariery, i dołącza do nas. Mimo swojego młodego wieku ma on już doświadczenie w piłce seniorskiej. Może występować na lewej flance, ale również w środku. Na murawie imponuje tempem i dynamiką. Jest zwinny i zwrotny z piłką przy nodze. Oprócz tego jest wybiegany i ma naprawdę dobrą mentalność - skomentował transfer dyrektor sportowy Wolfsburga Marcel Schäfer.

To pierwszy zimowy nabytek niemieckiego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy