„Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań

2024-05-17 23:13:16; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
„Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Fot. Łukasz Sobala | Pressfocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Meczyki.pl

Mikael Ishak spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań, a na jego temat na antenie Meczyki.pl mówił Łukasz Wiśniowski. Dziennikarz był zszokowany formą fizyczną Szweda z Lecha Poznań.

Lech Poznań nie zaliczy tego sezonu do udanych. Zespół Mariusza Rumaka zajmuje w tabeli dopiero szóste miejsce i może nie znaleźć się na starcie eliminacji do europejskich pucharów. Sprawę mocno skomplikowała porażka przeciwko Legii Warszawa (1-2).

Przy okazji tego starcia pełne zawody rozegrał Mikael Ishak. Szwed, który jest najlepiej opłacanym piłkarzem Ekstraklasy, furory nie zrobił. W tym sezonie zresztą spisuje się poniżej możliwości, a wpływ nadal ma przebyta borelioza.

Na jego temat na antenie Meczyki.pl mówił Łukasz Wiśniowski.

- Ja przy okazji oglądania tego meczu na żywo, zszokowałem się jedną rzeczą. Mianowicie chodzi mi o formę fizyczną Mikaela Ishaka. To jest dzisiaj absolutnie wrak piłkarza, którego oglądaliśmy w ostatnich latach - stwierdził.

- Mam poczucie poparte rozmowa z ludźmi, którzy są blisko, że choroba pozostawiła spustoszenie w organizmie. To jest teraz osoba, przegrywająca rywalizacje główkową z Josué w środkowej strefie boiska. Nie potrafi wziąć obrońcy na plecy i pod kątem fizycznym wygląda tak, jak nie on. Coś musi być tego efektem. Nie mam przekonania, że wróci na ten poziom, co prezentował.

- Inni natomiast przy kumatych osobach mogą być dużą alternatywą. Lech Poznań wciąż ma jakościową kadrę - dodał.

31-latek, który trafił na Bułgarską w lipcu 2020 roku, rozegrał w tym sezonie 26 spotkań, a na jego dorobek składają się dziesięć bramek oraz cztery asysty.