Wtedy Kamil Glik ma wrócić do gry
2025-07-12 09:24:25; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Od października z kontuzją kolana zmaga się Kamil Glik. W rozmowie z TVP Sport nowy szkoleniowiec Cracovii, Luka Elsner, zdradził, kiedy doświadczony stoper będzie mógł wrócić do gry.
Kamil Glik jest jednym z najlepszych polskich stoperów w XXI wieku. Ma on na koncie 103 występy w reprezentacji, 171 w koszulce Torino czy 167 w barwach AS Monaco. 37-latek dwa lata temu zdecydował się na powrót do Ekstraklasy i zasilenie szeregów Cracovii, jednak na razie przygoda pod Wawelem nie układa się po jego myśli, głównie ze względu na problemy ze zdrowiem.
W swojej pierwszej kampanii w barwach „Pasów” rozegrał jedynie 13 spotkań, a w minionym sezonie tylko dziewięć, bo od października zmaga się z poważną kontuzją kolana - najprawdopodobniej doszło u niego do zerwania więzadeł krzyżowych. Niektórzy spekulowali, że może to nawet oznaczać koniec jego kariery, ale Glik się nie poddał, a pomocną dłoń do niego wyciągnęła także Cracovia, przedłużając z nim kontrakt do połowy 2026 roku.
W rozmowie z TVP Sport nowy trener „Pasów”, Luka Elsner, zdradził, kiedy 37-latek może być do jego dyspozycji.Popularne
- Jeśli stawiasz sobie cele, a potem pracujesz odpowiednio ciężko, wszystko jest możliwe. Kamil ma odpowiednie nastawienie, a etyka pracy sprawia, że jego powrót jest realny. Musimy jednak być cierpliwi. Kiedy mógłby wrócić? Realnie myślę o pierwszej przerwie na mecze reprezentacji. Pamiętajmy, że wraca po bardzo ciężkiej kontuzji. W Nicei niedawno do gry po zerwaniu więzadeł krzyżowych wrócił Dante, który ma już 40 lat. I wciąż daje radę w Ligue 1. Wszyscy wiemy, że Kamil to wojownik i łatwo się nie podda - powiedział Słoweniec.


















![Piotr Klimek nie ma wątpliwości. „Nasze kluby mają potencjał, by cyklicznie występować przynajmniej w Lidze Europy” [NASZ WYWIAD]](img/photos/112231/90x60/wywiad-piotr-klimek.jpg)

![Pasja nie zna wieku. 61-latek wystąpił w meczu pucharowym przeciwko rywalowi Rakowa Częstochowa [WIDEO]](img/photos/112233/90x60/sanatatea-cluj.jpg)

![Gerardo Seoane z wielkim powrotem na ławkę trenerską [OFICJALNIE]](img/photos/107999/90x60/gerardo-seoane.jpg)

![Piotr Klimek nie ma wątpliwości. „Nasze kluby mają potencjał, by cyklicznie występować przynajmniej w Lidze Europy” [NASZ WYWIAD]](img/photos/112231/170x113/wywiad-piotr-klimek.jpg)






