Wygrał eliminacje bez porażki i nie poprowadzi drużyny na Euro? Wszystko przez koronawirus

Wygrał eliminacje bez porażki i nie poprowadzi drużyny na Euro? Wszystko przez koronawirus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bold.dk

Åge Hareide prawdopodobnie pożegna się wkrótce z reprezentacją Danii.

Pandemia koronawirusa, która nawiedziła w ostatnim czasie Stary Kontynent, spowodowała, że zawieszone zostały ligowe rozgrywki w większości europejskich państw. Jakby tego było mało, we wtorek poinformowano, że tegoroczne Mistrzostwa Europy zostaną przełożone o dwanaście miesięcy.

Takowa decyzja niektórym mocno pokomplikowała plany. W tej grupie znajduje się między innymi selekcjoner reprezentacji Danii, Åge Hareide.

66-latek już jakiś czas temu zapowiedział, że nie zamierza renegocjować obecnego kontraktu i rozstanie się z piastowaną funkcją po Mistrzostwach Europy. Te jednak zostały odroczone, a umowa szkoleniowca wygasa 31 lipca 2020 roku.

Co w takim wypadku? Głos w sprawie postanowił zabrać sam zainteresowany.

- Nie rozmawiałem do tej pory z duńską federacją na temat przedłużenia naszej współpracy. Mój kontrakt wygasa 31 lipca tego roku i spodziewam się, że właśnie wtedy zakończy się moja przygoda z reprezentacją - przyznaje.

Hareide prowadzi reprezentację Danii od marca 2016 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy