Wyjaśniona przyszłość Ibrahimovicia. Szwed zostaje w Milanie

Wyjaśniona przyszłość Ibrahimovicia. Szwed zostaje w Milanie fot. LiveMediaSrl | Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | Gianluca Di Marzio

Mimo blisko 39 lat na karku, Zlatan Ibrahimović wciąż nie ma dość. Szwed ustalił już najważniejsze szczegóły dalszej współpracy z Milanem i wkrótce powinno pojawić się oficjalne potwierdzenie przedłużenia umowy charakternego napastnika.

Kiedy zimą „Rossoneri” sięgali po „Ibrę” wielu pukało się w głowę i pytało o zasadność takiego ruchu, szczególnie że w składzie był o wiele młodszy i pozyskany za niemałe pieniądze Krzysztof Piątek. Występy rosłego atakującego zamknęły usta najbardziej zagorzałym krytykom jego osoby.

116-krotny reprezentant Szwecji formą strzelecką szczególnie wyróżniał się na włoskich boiskach po wznowieniu rozgrywek. To wówczas w 10 występach znalazł on drogę do siatki rywali aż siedem razy, dokładając do tego wyniku cztery asysty.

Biorąc pod uwagę powyższe, nie mogą dziwić ostatnie doniesienia o zaawansowanych negocjacjach przedstawiciela Zlatana Ibrahimovicia z władzami Milanu w celu przedłużenia współpracy. W tej sprawie padały już różne liczby, lecz najnowsze i, wydaje się najbliższe prawdy, to gwarantowane siedem milionów euro w ramach umowy obowiązującej do 30 czerwca 2021 roku.

O tym że porozumienie jest już bliskie, świadczą chociażby sygnały wysyłane przez zawodnika w jego mediach społecznościowych. Najpierw opublikował on zdjęcie, na którym regeneruje się w saunie, a do niego podpis: „Cisza przed burzą”. Dziś pojawił się następny wpis: „Jak powiedziałem, po prostu się rozgrzewam”, a pod nim zdjęcie Szweda w koszulce mediolańskiej ekipy, gdzie na dotychczasowy numer (21) została naniesiona „jedenastka”.

W tym kontekście musimy pamiętać, że to właśnie z tym numerem doświadczony napastnik występował przy okazji swojej pierwszej przygody z drużyną, która swoje domowe mecze rozgrywa na San Siro. Tym samym jest coraz więcej przesłanek ku temu, by sądzić, że nowy kontrakt to dopiero początek zmian w życiu zawodowym byłego gracza Paris Saint-Germain czy Manchesteru United.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy