Wzruszająca wiadomość Nicoli Zalewskiego. „Bardzo za tobą tęsknię, Tato”

Wzruszająca wiadomość Nicoli Zalewskiego. „Bardzo za tobą tęsknię, Tato” fot. Łączy nas piłka
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nicola Zalewski [Instagram]

Nicola Zalewski opublikował na Instagramie osobisty post poświęcony jego zmarłemu tacie.

Krzysztof Zalewski udał się z Polski do Włoch w 1989 roku. Nicola przyszedł na świat już na Półwyspie Apenińskim, gdzie zaczął stawiać pierwsze piłkarskie kroki. W końcu trafił do Romy, gdzie przechodził przez kolejne klubowe szczeble, aż w końcu zbliżył się do pierwszego zespołu i w nim zadebiutował.

Nicola grał w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski, a w 2021 roku po raz pierwszy został powołany do seniorskiej kadry. Ujrzenie debiutu syna w biało-czerwonych barwach było wielkim marzeniem jego ojca. 5 września doszło do tego przy okazji meczu eliminacji Mistrzostw Świata z San Marino. Zalewski zanotował asystę przy golu Adama Buksy. Niecałe trzy tygodnie później jego tata, który walczył z nowotworem, zmarł.

„Mija rok, odkąd cię nie ma, a wydaje się, jakby to było wczoraj. Spójrz na to zdjęcie... Zawsze było to twoim marzeniem, NASZYM marzeniem. Mówiłeś mi: „Czekam tylko na twój debiut w reprezentacji, później mogę odejść”. Dzisiaj żyję naszym marzeniem, wiedząc, że zawsze jesteś ze mną, chociaż nie ma cię fizycznie. Ile wspólnie spędzonych dni, ile śmiechu, rozmów, radości i smutków… Zawsze razem, bo to nas wyróżniało. Jestem dzisiaj jaki jestem dzięki tobie i twoim naukom. Sprawiłeś, że doceniam wartość każdej rzeczy, każdej osoby i każdej chwili. Jestem pewien, że jesteś ze mnie dumny. Bardzo za tobą tęsknię, Tato” - napisał Zalewski w mediach społecznościowych.

Obecnie 20-latek ma rozegranych sześć meczów w reprezentacji Polski. W ostatnim spotkaniu z Holandią spędził na murawie 79 minut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy