Xabi Alonso jednak straci ważnego piłkarza?!

2024-05-20 17:12:30; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Xabi Alonso jednak straci ważnego piłkarza?! Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Sport Bild

Xabi Alonso w przyszłym sezonie może stracić Josipa Stanišicia, co potwierdził prezes Bayeru Leverkusen Fernando Carro. Defensor miałby wrócić do Bayernu Monachium.

Bayer Leverkusen osiągnął już historyczny sukces, jakim jest niewątpliwie mistrzostwo Niemiec. Na tym jednak podopieczni Xabiego Alonso nie zamierzają poprzestać, bo przed nimi jeszcze finały Ligi Europy oraz Pucharu Niemiec.

Przy okazji pierwszego z tych starć czeka ich potyczka przeciwko Atalancie, natomiast w drugim meczu przyjdzie zmierzyć się z FC Kaiserslautern. W obu przypadkach „Aptekarze” wydają się faworytem.

W tle ważą się losy poszczególnych piłkarzy pod kątem nowego sezonu. Nie jest tajemnicą, że niektóre nazwiska wzbudzają duże zainteresowanie. Dodatkowo wygasa wypożyczenie z Bayernu Monachium Josipa Stanišicia.

O ile jeszcze niedawno informowano, że 24-latek raczej pozostanie w Leverkusen, to teraz nowe światło na sprawę rzucił prezes Bayeru, Fernando Carro. Jego zdaniem na ten moment obrońca wraca do Bawarii.

- Sytuacja z Josipem jest taka, że ma kontrakt z Bayernem Monachium i dopóki nic się nie zmieni, zakładam, że wróci do Bayernu Monachium. Jeśli będzie miał inne życzenie, on lub jego menadżerowie na pewno z nami porozmawiają, ale w tej chwili tak nie jest - wyznał w rozmowie ze „Sport Bild”.

24-latek, który występuje w Bayerze od sierpnia 2023 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 36 spotkań, a w nich zdobył cztery bramki oraz dorzucił od tego sześć asyst.