Xavi nie chce Gerarda Piqué w Barcelonie

Xavi nie chce Gerarda Piqué w Barcelonie fot. Meng Dingbo / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marçal Llorente [Twitter] | Sport

Gerard Piqué został poinformowany przez Xaviego, że nie znajduje się w jego planach na przyszły sezon i najlepiej będzie, jak odejdzie. Defensor nie przychylił się do argumentacji trenera, odmawiając opuszczenia FC Barcelony - donoszą Marçal Llorente oraz „Sport”.

Środkowy obrońca ma za sobą niespójny sezon. Z jednej strony, gdy tylko był zdrowy, to najczęściej mógł liczyć na występy w podstawowym składzie, ale z drugiej - często trapiły go urazy.

Xavi nie mógł liczyć na swojego najstarszego stopera w kadrze w kluczowym momencie rozgrywek, dlatego przed dwoma tygodniami podzielił się z nim swoimi wątpliwościami.

Jak informują Marçal Llorente i „Sport”, szkoleniowiec zarzucił również 35-latkowi, że nie skupia się w pełni na wykonywanym zawodzie, udzielając się żywiołowo w mediach czy poświęcając uwagę swojej firmie.

Mając to na uwadze, 42-latek poinformował Gerard Piqué, że nie liczy na niego w kontekście kampanii 2022/2022 i zasugerował, że najlepszym wyjściem byłoby dla niego odejście, niekoniecznie z wypłaceniem całego zaległego wynagrodzenia.

35-latek nie zgodził się ze słowami trenera, odmawiając zgody na opuszczenie Camp Nou. Co więcej, zaraz potem rzucił się w wir treningów, pracując z większą intensywnością niż zwykle.

Były kolega z szatni starał się jeszcze wytłumaczyć zawodnikowi, że zostając, sam sobie zaszkodzi. Nie będzie mógł bowiem liczyć na regularne występy, szczególnie wobec planowanego jeszcze jednego transferu defensora.

Piqué jak na razie wyklucza zmianę pracodawcy, ale fakty są takie, że znalazł się w patowej sytuacji. Jednocześnie sternicy FC Barcelony mają związane ręce, gdyż już teraz są mu winne około 40 milionów euro z tytułu odroczonej wypłaty pensji.

103-krotny reprezentant Hiszpanii, który zakończył karierę międzynarodową, poprzedni sezon zamknął z dorobkiem 39 meczów oraz trzech goli. Jego umowa obowiązuje do połowy 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy