Xavi twarzą projektu właścicieli Manchesteru City?

Xavi twarzą projektu właścicieli Manchesteru City?
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: The Telegraph

Xavi trafi do Major League Soccer? Właściciel Manchesteru City Mansour bin Zayed Al Nahyan ma nadzieję, że Hiszpan zostanie gwiazdą nowego zespołu ligi, New York City FC.

W 2015 roku na salonach MLS ma zadebiutować nowy zespół - New York City FC, którego franczyzę wykupił szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan. Właściciel Manchesteru City chce stworzyć z nowego zespołu drużynę grającą w stylu Barcelony, a pomóc mu w tym ma sprowadzenie do USA gwiazdy „Dumy Katalonii”, Xaviego.

New York City według doniesień ma posiadać największy budżet spośród wszystkich zespołów występujących w MLS. Sprowadzenie Hiszpana, który ma zostać „twarzą projektu” oraz innych znanych zawodników (dokładnie trzech na mocy salary cap) nie powinno zatem stanowić problemu. W zeszłym tygodniu Xavi zasugerował, że Barcelona wcale nie musi być jego ostatnim klubem w karierze. – Gra w Barcelonie jest przywilejem, nie wiem jednak co stanie się w przyszłości - powiedział mistrz świata z 2010 roku.

Pozytywnie do pomysłu ze sprowadzeniem Xaviego do USA podchodzą działacze Manchesteru City: Txiki Begiristain oraz Ferran Soriano, którzy mieli okazję współpracować z Hiszpanem w FC Barcelona.

W czasie debiutu New York City FC w MLS Xavi będzie miał 35 lat oraz pozostanie mu rok do końca jego umowy z katalońskim zespołem. W tej chwili reprezentant Hiszpanii jest namawiany przez Thierry’ego Henry’ego do gry w New York Red Bulls.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy