Xavi zachwycony Robertem Lewandowskim. To w meczu z PSG wychodziło mu najlepiej

Xavi zachwycony Robertem Lewandowskim. To w meczu z PSG wychodziło mu najlepiej fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gerard Romero [Jijantes FC]

Xavi, trener FC Barcelony, na konferencji prasowej po ostatnim gwizdku z PSG w Lidze Mistrzów nie mógł nachwalić się praktycznie całej drużyny. Laurkę, mimo braku gola, otrzymał też Robert Lewandowski.

35-latek rozegrał na Parc des Princes całe spotkanie. Wielu ekspertów podziela opinie, że kapitalnie wywiązał się ze swojej roli w trudnym meczu. Częściej niż znajdowanie sobie dogodnych pozycji strzeleckich i wykańczanie akcji skupiał się na rozgrywaniu z głębi pola i jak najpilniejszym utrzymywaniu piłki w fazie budowania akcji.

Te aspekty nie uszły oczywiście uwadze szkoleniowcowi drużyny przyjezdnej. Po wspaniałej zaliczce w postaci zwycięstwa (3:2) w paru słowach podsumował pozytywny udział byłego zawodnika Bayernu Monachium.

– Lewandowski bardzo dobrze wiedział, jak utrzymywać się przy piłce. Dojrzeliśmy do rozgrywania takich spotkań. Możemy czuć się dumni z tego powodu – skwitował trener Barçy.

Statystyki „Lewego” w fazie konstruowania akcji na połowie przeciwnika prezentują się wręcz wybornie. Poza dwoma oddanymi strzałami wyróżnił się aż 10 z 17 wygranych pojedynków o piłkę, zaś tylko w trzech na 32 przypadki futbolówka po jego podaniu nie znalazła właściwego adresata.

Czy w rewanżu na Stadionie Olimpijskim w stolicy Katalonii reprezentant Polski będzie pełnił podobną rolę? Przekonamy się o tym we wtorek, 16 kwietnia o 21:00.

***

Robert Lewandowski rozegrał „jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz w karierze”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy