Youtube: Afrykańskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata w 2022 roku dostępne za darmo

Youtube: Afrykańskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata w 2022 roku dostępne za darmo
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej postanowiła przeprowadzić transmisje ze spotkań pierwszej rundy eliminacyjnej do Mistrzostw Świata w 2022 roku odbywających się w Afryce.

Przedstawiciele FIFA poinformowali tuż przed rozpoczęciem fazy kwalifikacyjnej do nadchodzącego mundialu na kontynencie afrykańskim o wdrożeniu rewolucyjnej inicjatywy polegającej na rozwoju własnego kanału nadawczego poprzez przeprowadzenie transmisji z pierwszych spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Między 4 a 10 września na „Czarnym Lądzie” będą rozgrywane mecze w ramach pierwszej części kwalifikacji do zbliżającego się mundialu. Biorą w niej udział najniższej rozstawione zespoły na kontynencie. Wśród nich znaleźli się między innymi uczestnicy ostatniego Pucharu Narodów Afryki tacy jak Burundi, Tanzania, Gwinea-Bissau, Angola, Namibia oraz Zimbabwe.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej jest świadoma faktu, że piłka nożna cieszy się niezwykle dużą popularnością w Afryce i nie każdy z krajów biorących udział w eliminacjach Mistrzostw Świata ma na tyle przystosowane obiekty do przyjęcia dużej liczby kibiców, a wśród tych nie brakuje także takich, którzy po prostu nie są w stanie dotrzeć na stadiony, dlatego FIFA zdecydowała się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwiła na swoim oficjalnym kanale na serwisie YouTube oglądanie na żywo lub z lekkim opóźnieniem wszystkich spotkań z pierwszej rundy kwalifikacyjnej, które zostaną później również udostępnione w formie skrótów.

Oficjele światowego futbolu liczą, że ta przełomowa inicjatywa z ich strony wpłynie na wzrost zainteresowania oraz rozwój piłki nożnej na „Czarnym Lądzie” i pozwoli rzeszy fanów między innymi nie napierać tak na małe obiekty, gdzie nie raz już widzieliśmy zdjęcia ze stadionów, które zamiast maksymalnych około pięciu tysięcy osób gościły ich przynajmniej dwa razy tyle.

FIFA podkreśliła również, że to jest dopiero początek jej transformacji cyfrowej i w niedalekim czasie planuje wdrążyć kolejne projekty promujące futbol w mniej zamożnych strefach świata oraz poszczególnych krajach.

Przypominamy, że zwycięzcy dwumeczów pierwszej rundy eliminacyjnej Mistrzostw Świata 2022 w Afryce awansują do drugiej, która będzie toczona już w formie fazie grupowej (10 grup po 4 zespoły). Z kolei z niej do trzeciej decydujące wejdzie tylko dziesięć najlepszych ekip i spośród nich poznamy piątkę reprezentantów kontynentu, która weźmie udział w głównej fazie mundialu.

Pary I rundy (dwa mecze)

Etiopia - Lesotho 0:0
Somalia - Zimbabwe
Erytrea - Namibia 1:2
Burundi - Tanzania 1:1
Dżibuti - Suazi 2:1
Botswana - Malawi
Gambia - Angola
Liberia - Sierra Leone 3:1
Mauritius - Mozambik 0:1
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - Gwinea-Bissau 0:1
Sudan Południowy - Gwinea Równikowa 1:1
Komory - Togo
Czad - Sudan
Seszele - Rwanda

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy