Z Korony do Bundesligi?!

Z Korony do Bundesligi?!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Echo Dnia | Sport Sport

Jak poinformowało „Echo Dnia”, kluby z Bundesligi przyglądają się Jakubowi Żubrowskiemu, Adnanowi Kovačeviciowi i Ivanowi Jukiciowi.

Informacja pojawiła się najpierw w „Echu Dnia”, a później również w bośniackim „Sport Sport” oraz mediach niemieckich, które powoływały się na polskie źródło. Zainteresowanie niemieckich klubów polską drużyną ma związek nie tylko z bardzo dobrą postawą kieleckiej drużyny, ale również Dieterem Burdenskim, który posiada 75 procent udziałów w Koronie.

21-letni Jukić, który występuje przede wszystkim na pozycji bocznego pomocnika, trafił do Korony za darmo poprzedniego lata z RNK Split. Bośniacki skrzydłowy bardzo szybko zaaklimatyzował się w LOTTO Ekstraklasie i ma  w obecnej chwili trzy trafienia w czternastu występach. Urodzony w Chorwacji zawodnik miał otrzymać oficjalną ofertę z Borussii Mönchengladbach.

Kovačević przeniósł się do Korony Kielce z ojczystego FK Sarajewo. Bośniackiego środkowego obrońcę cechuje duża waleczność i świetna postawa w grze obronnej. W barwach „Złocisto-Krwistych” rozegrał dotychczas szesnaście spotkań ligowych, w których zanotował dwie asysty. O 24-letniego defensora zabiegają Werder Brema i Hamburger SV.

Kluby z Bundesligi interesują się również defensywnym pomocnikiem Korony, 24-letnim Jakubem Żubrowskim. Właściciel klubu, Dieter Burdenski, zarzeka się jednak, że tych zawodników nie odda: „Wszyscy ci piłkarze mają z Koroną długie kontrakty. Nie chcemy pozbywać się czołowych zawodników, wręcz przeciwnie – w zimowym okienku chcemy wzmocnić zespół”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk POTWIERDZONE: Legia o krok od pozyskania Bartosza Slisza POTWIERDZONE: Legia o krok od pozyskania Bartosza Slisza Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Derby Krakowa bez kibiców Wisły OFICJALNIE: Derby Krakowa bez kibiców Wisły PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy