Z Lecha Poznań do Jagiellonii Białystok [OFICJALNIE]

2024-06-19 16:00:18; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Z Lecha Poznań do Jagiellonii Białystok [OFICJALNIE] Fot. Jagiellonia Białystok
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok w natarciu. Mistrz Polski w środę poinformował już o trzecim transferze. Po sukcesach związanych z Maksymilianem Stryjkiem i Laminem Diabym Fadigą zespół Adriana Siemieńca zasilił również Filip Wolski z Lecha Poznań.

Jagiellonia Białystok w środę poznała potencjalnego przeciwnika w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Los sprzyjał drużynie Adriana Siemieńca, bo spotka się z lepszym w parze HJK Helsiniki/FK Panevėžys.

W klubie nie zamierzają osiąść na laurach, a dyrektor sportowy Łukasz Masłowski w środę dopiął trzy wzmocnienia. Po sprowadzeniu Maksymiliana Stryjka i Lamine Diaby'ego Fadigi zespół zasilił również Filip Wolski z Lecha Poznań.

18-latek najpierw przeszedł szczegółowe badania, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcja doszła do skutku. Z nową drużyną parafował umowę do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

„Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. Dwuletni kontrakt z Żółto-Czerwonymi, z opcją przedłużenia o rok, podpisał 18-letni skrzydłowy Filip Wolski, który będzie występował z numerem 25. Umowa będzie obowiązywać od 1 lipca” - stanowi oficjalny komunikat.

Dlaczego skrzydłowy dołączy do nowej drużyny dopiero od nowego miesiąca? Lech Poznań nie zgodził się na zwolnienie zawodnika we wcześniejszym terminie, pomimo wygasającego kontraktu.

Filip Wolski do tej pory występował głównie w rezerwach drużyny ze stolicy Wielkopolski. Poprzedni sezon w jego wykonaniu to 13 meczów, w których strzelił jednego gola.

- O zainteresowaniu Jagiellonii dowiedziałem się miesiąc temu. Przekonała mnie wizja rozwoju w klubie, w tym regularna gra w drugim zespole. Chcę rozwinąć się tutaj jako osoba, zaliczyć debiut w ekstraklasie. Dam z siebie wszystko. Mam doświadczenie wyniesione z zespołów juniorów starszych i rezerw Lecha Poznań mimo młodego wieku. Jestem zawodnikiem urodzonym w 2006 roku. Grałem na poziomie trzeciej ligi w drugiej drużynie Kolejorza. Znam się z Miłoszem Piekutowskim ze zgrupowań reprezentacji, więc wierzę, że pomoże mi trochę w procesie aklimatyzacji - przedstawił się Wolski dla oficjalnej strony klubowej Jagiellonii Białystok.