Z Lecha Poznań do Jagiellonii Białystok. Testy medyczne lada moment

2024-06-17 20:33:14; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Z Lecha Poznań do Jagiellonii Białystok. Testy medyczne lada moment Fot. LiveMedia/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Jakub Seweryn [Twitter]

Jagiellonia Białystok w tym tygodniu powinna dopiąć transfer Filipa Wolskiego, który do tej pory był związany z Lechem Poznań - podaje Jakub Seweryn ze Sport.pl.

O możliwych przenosinach Filipa Wolskiego do Jagiellonii Białystok pisał „Głos Wielkopolski”, podkreślając, że w grę wchodzi wolny transfer po wygaśnięciu umowy z Lechem Poznań. Zdaniem Jakuba Seweryna sprawa jest zaawansowana i lada moment możemy doczekać się takiego ruchu.

Według niego 18-letni skrzydłowy we wtorek zjawi się w Białymstoku na testach medycznych. Po nich podpisze kontrakt ważny prawdopodobnie do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.

Dziennikarz nazwał zbliżający się transfer pierwszym letnim w wykonaniu mistrza Polski, ale na razie nie wiadomo, jaki dokładnie plan na młodego zawodnika ma Jagiellonia i czy będzie można go traktować jako pełnoprawny ruch do pierwszej drużyny.

Urodzony w Kielcach Wolski nie zadebiutował w zespole seniorów Lecha. Na koncie ma występy w jego juniorach oraz w drugoligowych rezerwach. W tych drugich w ostatnim sezonie uzbierał 13 spotkań, spędzając na boiskach 439 minut. Zdobył jedną bramkę.

Wolski ma na koncie grę w reprezentacjach Polski U-16, U-17 oraz U-18. Z tą drugą w poprzednim roku brał udział w Mistrzostwach Europy, notując ich trakcie pięć występów. W półfinałowym starciu z Niemcami (3:5) strzelił gola i zaliczył asystę.