Z Lecha Poznań do Legii Warszawa

2024-06-19 10:29:08; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Z Lecha Poznań do Legii Warszawa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Głos Wielkopolski

Legia Warszawa pozyska młodego zawodnika Lecha Poznań, Jana Kniata - informuje „Głos Wielkopolski”. Młody pomocnik trafi do stołecznej drużyny w ramach definitywnego transferu.

Legia Warszawa nie próżnuje i poczyniła już cztery wzmocnienia, jeśli chodzi o pierwszy zespół. Drużynę zlokalizowaną przy Łazienkowskiej zdążyli już zasilić Kacper Chodyna, Claude Gonçalves, Luquinhas oraz Jean-Pierre Nsame. Każdy z nich powinien być realnym wzmocnieniem pierwszego zespołu.

W tle z kolei poszukiwani są też młodzi piłkarze, którzy w przyszłości powinni stanowić o sile trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Z tej okazji dojdzie do kontrowersyjnej przeprowadzki na linii Poznań - Warszawa. Jak informuje bowiem „Głos Wielkopolski”, Lecha Poznań na Legię Warszawa ma zamienić Jan Kniat.

Utalentowany pomocnik trafi do wielokrotnego mistrza Polski w ramach wolnego transferu. Jego wygasający 30 czerwca 2024 roku kontrakt nie zostanie przedłużony. Sam zainteresowany zabiegał o przeprowadzkę jeszcze w zimie, ale wówczas drużyna ze stolicy Wielkopolski nie wyraziła zgody. Teraz ma on wolną rękę w poszukiwaniu nowych barw.

Choć formalnie juniorski reprezentant kraju staje się wolnym zawodnikiem, to Legia Warszawa i tak za niego zapłaci. Mowa tu o kwocie rzędu 60 tysięcy złotych z tytułu ekwiwalentu za wyszkolenie.

Przedstawiciel rocznika 2007 nie jest odosobnionym przypadkiem piłkarza, który zamienia Lecha na „Wojskowych”. W przeszłości na podobne kroki decydowali się Bartosz Bereszyński, Miłosz Kozak czy Kasper Hämäläinen.

Kniat ostatnio występował w drużynie „Kolejorza” do lat 17.