Z Rakowa Częstochowa do Legii Warszawa?! Gonçalo Feio wzywa posiłki do sztabu

2024-05-27 15:24:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Z Rakowa Częstochowa do Legii Warszawa?! Gonçalo Feio wzywa posiłki do sztabu Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Piotr Kamieniecki [TVP Sport]

Legia Warszawa zamierza wspomóc swojego trenera Gonçalo Feio, zatrudniając do klubu nowego analityka. Zostanie nim Maciej Krzymień, pracujący ostatnio w Rakowie Częstochowa - donosi Piotr Kamieniecki z TVP Sport.

Zakończony już sezon w przypadku Legii Warszawa ciężko jest uznać za udany. Mimo tego drużyna ze stolicy wykonała plan minimum, zajmując finalnie trzecią lokatę w tabeli, premiowaną grą w eliminacjach do europejskich pucharów.

Jej działacze prężnie szykują letnie wzmocnienia, które w nadchodzącej kampanii pomogą w powrocie na mistrzowski tron. Kibice Legii liczą, że po odejściu kluczowego Josué ich drużyne zasili kilka ciekawych graczy.

Wiemy już, że na Łazienkowską trafią Luquinhas oraz Claude Gonçalves. Na tym jednak transfery w stolicy się nie zakończą. Co ciekawe nie będą one dotyczyły jedynie piłkarzy, lecz także członków sztabu trenera Gonçalo Feio.

Według informacji Piotra Kamienieckiego z TVP Sport wynika, że od nowego sezonu pracę Portugalczyka będzie wspomagał jego były kolega Maciej Krzymień, który pracował ostatnio w Rakowie Częstochowa.

36-latek znajdował się w sztabie „Medalików” od lipca 2021 roku. Swoje obowiązki sprawował zarówno podczas kadencji Marka Papszuna, jak i Dawida Szwargi. Święcił z tym klubem wygrane mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Warto wspomnieć, że dla Krzymienia nie będzie to pierwszy pobyt w Legii, bowiem w stołecznej drużynie pracował on przez wiele wcześniejszych lat. To właśnie tam poznał się z Feio, podczas gdy obaj byli analitykami w sztabie Henninga Berga. Pamięta on również między innymi rządy takich trenerów jak Romeo Jozak, Dean Klafurić czy też Ricardo Sá Pinto.