Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG

Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Boca Juniors

Leandro Paredes w styczniu 2019 roku zamienił Zenit Sankt Petersburg na Paris Saint-Germain, a część z kwoty transferu powędrowała na konto Boca Juniors. Jak się jednak okazuje, nie obyło się bez komplikacji, gdyż ponad 500 tysięcy początkowo zaginęło.

Argentyńczyk kosztował paryżan w sumie 47 milionów euro, a 3,5 % tej kwoty należało się jego byłemu pracodawcy, który w dużym stopniu ukształtował go jako piłkarza. W efekcie ekwiwalent za wyszkolenie w przypadku Boca Juniors wyniósł około 1,5 miliona euro.

Mistrz Francji zobowiązał się do przelania tej kwoty w trzech ratach, ale już pierwsza z nich… nie dotarła na konto ekipy z Buenos Aires. Jak wynika ze sprawozdania finansowego opublikowanego przez klub, pieniądze mieli przechwycić hakerzy.

„Zarząd stwierdził brak gotówki na koncie w wysokości 519 tysięcy euro po przelewie wynikającym z faktu spłacenia pierwszej raty zadłużenia PSG wobec klubu za transfer Leandro Paredesa” – czytamy w raporcie.

„Francuski klub twierdził, że przelał kwotę na konto Boca Juniors w 2019 roku. Pieniądze nigdy jednak nie dotarły do celu, ponieważ grupa hakerów przechwyciła płatność i przekierowała ją na własne konto”.

„Po krokach windykacyjnych rozpoczętych w celu odzyskania kwoty od Francuzów, które w 2019 roku systematycznie kończyły się niepowodzeniem, w końcu Boca Juniors zdołało skłonić PSG do ponownego przelewu o wartości około pół miliona euro”.

„Hakerzy sprawili, że zniknęło ponad 500 tysięcy euro. Szukamy sprawców”.

Fakt opublikowania sprawozdania ma związek ze zmianami w zarządzie Boca Juniors. Argentyńczycy podkreślają, że o wszelkich wykrytych nieprawidłowościach w działaniu poprzednich władz zostaną poinformowane organy ścigania.

Wracając do Paredesa, po niemrawym początku, 26-latek powoli staje się ważnym ogniwem w zespole Thomasa Tuchela. Jego dotychczasowy bilans to 59 spotkań, gol i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy