Zagłębie Lubin poznało decyzję Komisji Ligi w sprawie kartki Michała Nalepy. Szokujące rozstrzygnięcie [OFICJALNIE]

Zagłębie Lubin poznało decyzję Komisji Ligi w sprawie kartki Michała Nalepy. Szokujące rozstrzygnięcie [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Zagłębie Lubin

Komisja Ligi odrzuciła odwołanie Zagłębia Lubin o uchylenie żółtej kartki pokazanej Michałowi Nalepie w trakcie meczu ze Stalą Mielec.

Środkowy obrońca został przed upływem pół godziny rywalizacji wykluczony z dalszego udziału w spotkaniu z klubem z Podkarpacia z powodu ujrzenia dwóch żółtych kartek.

Szczególne kontrowersje wzbudziło drugie z pokazanych mu napomnień przez sędziego Marcina Kochanka. Uznał on, że 30-letni zawodnik w nieprzepisowy sposób zatrzymał wychodzącego na wolną pozycję Kōkiego Hinokio.

Pokazane powtórki wskazywały jednak na to, że gracz Stali Mielec przewrócił się bez udziału rywala i nabrał arbitra na swój teatralny upadek.

Słuszność tej interpretacji miała potwierdzać decyzja Kolegium Sędziów o czasowym odsunięciu 32-latka od pracy w Ekstraklasie na rzecz poprowadzenia spotkania na poziomie I ligi pomiędzy Lechią Gdańsk a GKS-em Katowice w nadchodzącej serii gier.

W tej sytuacji Zagłębie Lubin liczyło też na pozytywne rozpatrzenie odwołania od pokazanej drugiej żółtej kartki swojemu piłkarzowi.

Komisja Ligi niespodziewanie nie dopatrzyła się rażącego błędu sędziego Kochanka i odrzuciła prośbę „Miedziowych”.

W tej sytuacji Nalepa nie dostąpi zaszczytu występu przeciwko Warcie Poznań (24 września o godzinie 12:30) z powodu zgromadzenia łącznie czterech napomnień, co skutkuje jednomeczową pauzą.

Informujemy, iż Komisja Ligi zdecydowała się oddalić protest złożony przez nasz klub w sprawie drugiej żółtej kartki otrzymanej przez Michała Nalepę podczas ostatniego meczu ze Stalą Mielec.

Decyzja została podjęta w związku z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra. Wobec tego 30-letni stoper będzie pauzował w najbliższym spotkaniu z powodu uzbieranych czterech żółtych kartek” - poinformowało Zagłębie Lubin.

Wcześniej w pozytywny sposób zaopiniowano z kolei odwołanie Legii Warszawa od wyrzucenia z boiska Josué w starciu z Piastem Gliwice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy