Zaplanowane testy medyczne Stefano Sensiego. Inter wygrał z Milanem!

Zaplanowane testy medyczne Stefano Sensiego. Inter wygrał z Milanem!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Corriere dello Sport

Stefano Sensi ustalił warunki kontraktu z Interem Mediolan, a Sassuolo wyraziło zgodę na jego transfer. Tym samym nie stoi już nic na przeszkodzie do finalizacji transakcji z udziałem Włocha.

Pierwotnie 23-latek miał trafić do Milanu, lecz żwawszy okazał się Inter Mediolan, którego od pozyskania środkowego pomocnika dzielą już tylko testy medyczne. Według Gianluki Di Marzio zawodnik trafi na Giuseppe Meazza na mocy rocznego wypożyczenia z opcją kupna.

Sassuolo może liczyć na łączny zysk w wysokości 30 milionów euro (pięć milionów z tytułu krótkoterminowego transferu i reszta po zdecydowaniu na wykup). Dla Włocha przygotowano już pięcioletni kontrakt z pensją w wysokości 1,8 miliona euro. 

Dodatkowo w przeciwnym kierunku powędrować mają Andrew Gravillon (wypożyczenie) oraz Marco Sala (transfer definitywny). 

Według wcześniejszych doniesień Stefano Sensi w nowym zespole będzie występował w koszulce z numerem 12. Testy medyczne zaplanowano na początek przyszłego tygodnia.

Jego liczby z ubiegłego sezonu prezentują się następująco: 30 meczów, dwa trafienia i cztery kluczowe podania. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy