Zapytanie dla PSG. Z Juventusu!

Zapytanie dla PSG. Z Juventusu!
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Calcio Mercato

Juventus planuje zakup Blaise'a Matuidiego.

"Bianconeri" szykują się do sprzedaży Paula Pogby. Francuz ma przejść do Manchesteru United za rekordową sumę 110 milionów euro. "Stara Dama" już teraz jednak wie jak wykorzysta pozyskane w ten sposób fundusze. W Turynie 23-latka ma bowiem zastąpić... jego rodak.

Sprowadzenie Mautidiego wcale nie musi być jednak takie łatwe. 50-krotny reprezentant Francji od 2011 roku występuje bowiem w PSG, a relacje pomiędzy oboma klubami są, delikatnie mówiąc, dosyć chłodne. W Paryżu pamiętają choćby o tym, jak "Juve" ściągnęło w przeszłości na zasadzie wolnego transferu Kingsleya Comana.

Kluczem w tej historii może okazać się postać Mino Raioli. To agent zarówno Pogby, jak i Matuidiego. 

Pierwsza oferta Juventusu miała opiewać na około 30 milionów euro z bonusami, ale PSG oczekuje za swojego pomocnika co najmniej 40 milionów. Chociaż taka suma nie byłaby wielkim problemem dla budżetu włoskiego klubu, to mało prawdopodobne, że Giuseppe Marotta, dyrektor generalny, byłby skłonny do wydania takiej kwoty na niemal 30-letniego gracza.

Jako alternatywę dla Matuidiego w Turynie zaczęli więc również rozważać Marco Verrattiego. Ten był już kiedyś bliski przejścia do "Starej Damy", ale w 2012 roku zdecydował się na przejście do... PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wytypowała nowego trenera! Borussia Dortmund wytypowała nowego trenera! OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy