Zaskakujące losowanie w Pucharze Austrii. Red Bull Salzburg zagra ze swoim... prototypem [OFICJALNIE]

Zaskakujące losowanie w Pucharze Austrii. Red Bull Salzburg zagra ze swoim... prototypem [OFICJALNIE] fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Filip Hołdakowski
Filip Hołdakowski
Źródło: ÖFB

W niedzielę odbyło się losowanie drugiej rundy austriackiego ÖFB Cup. Red Bull Salzburg trafił w nim na Austrię Salzburg, której zawdzięcza swoje powstanie.

Według współczynnika UEFA liga austriacka zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w rankingu najlepszych lig europejskich. Obecnie jej najsilniejszym i najbardziej rozpoznawalnym zespołem jest Red Bull Salzburg. 

Austriacki klub specjalizuje się w szlifowaniu młodych talentów i wypuszczaniu ich w świat. W przeszłości epizod w Red Bullu zaliczyły między innymi takie gwiazdy jak Erling Haaland, Karim Adeyemi czy Naby Keïta. 

Co ciekawe, „Czerwone Byki noszą swój przydomek od niedawna. Klub został zakupiony bowiem przez Red Bulla w 2005 roku, lecz funkcjonował od 1933 jako SV Austria Salzburg.

Oryginalnie piłkarze występowali w biało-fioletowych strojach, ale nowi właściciele szybko zdecydowali się zmienić klubowe barwy. Zażyczyli sobie, by zawodnicy nosili czerwono-białe trykoty odpowiadające kolorom koncernu.

Takie działania nie spodobały się grupie najwierniejszych kibiców, którzy postanowili zrobić wszystko, by zachować swoje wartości. W rezultacie również w 2005 roku powstała nowa Austria Salzburg, której celem było pielęgnowanie dawnych tradycji.

Swoje występy rozpoczęła od siódmego poziomu rozgrywkowego w Austrii, by 2015 roku awansować na zaplecze austriackiej Bundesligi. Obecnie swoje mecze rozgrywa w trzeciej lidze, zwanej Regionalligą. 

Starcie drugiej rundy Pucharu Austrii zapowiada się więc o tyle ciekawie, że Red Bull zmierzy się ze swoim protoplastą. Mecz odbędzie się w weekend 26-28 września na stadionie Austrii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy