Zbigniew Boniek ostro o decyzji Cezarego Kuleszy. „To był dramat. Konsekwencje są straszne”

Zbigniew Boniek ostro o decyzji Cezarego Kuleszy. „To był dramat. Konsekwencje są straszne” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Reprezentacja Polski przeżywa bardzo trudne chwile. Zbigniew Boniek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” wypunktował decyzję Cezarego Kuleszy o zatrudnieniu Fernando Santosa.

Kadencja Fernando Santosa była kompletnie nieudana. Portugalczyk miał wprowadzić nas na wysoki europejski poziom, a w rzeczywistości możemy nie pojechać nawet na Mistrzostwa Europy.

69-latek poprowadził „Biało-Czerwonych” w zaledwie sześciu meczach. W trzech z nich wygrał, a w trzech przegrał. Porażki kosztowały naszą kadrę bardzo dużo.

Nie było innej drogi, niż rozstanie się z wieloletnim opiekunem portugalskiej reprezentacji.

Uratować sytuację postara się Michał Probierz, który dostał naprawdę niewiele czasu, by wprowadzić jakiekolwiek zmiany. Po remisie z Mołdawią na PGE Narodowym szanse na bezpośredni awans niemalże zniknęły.

Zbigniew Boniek zatrudnienie Portugalczyka uważa za ogromny błąd Cezarego Kuleszy. Jego konsekwencje mogą być bolesne.

- Półroczny okres Fernando Santosa w Polsce to dramat. Jestem człowiekiem piłki, identyfikuję się z nią, choć kibicuję i patrzę z boku. Ale jego kadencja to była pomyłka i niewypał. W teorii wyglądało to dobrze, w praktyce katastrofalnie. Proszę zobaczyć, jak Portugalia odetchnęła po jego odejściu, jak zaczęła grać pięknie i ofensywnie pod wodzą Martineza. My musimy odchorować czas spędzony z Santosem, konsekwencje jego pracy w Polsce są straszne. Gdyby po Czesławie Michniewiczu selekcjonerem był Polak, awansowalibyśmy do turnieju bez baraży - powiedział były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Powiem wprost: za czasów Santosa reprezentacja była nieuleczalnie chora na raka. To, co się działo na boisku i wokół niego, było dla mnie niepojęte. Portugalczyk co innego deklarował i obiecywał, a co innego robił. Popełniono kardynalne błędy i winę za to ponosi poprzedni trener - dodał wiceprezydent UEFA.

Reprezentacja Polski ostatni mecz w eliminacjach rozegra 17 listopada z Czechami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy