Zbigniew Boniek: To będzie najdroższy polski piłkarz w historii, jeśli zdecyduje się na transfer

Zbigniew Boniek: To będzie najdroższy polski piłkarz w historii, jeśli zdecyduje się na transfer fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Prawda Futbolu

Zbigniew Boniek wziął udział w programie „Prawda Futbolu”, gdzie zdradził, że jego zdaniem Piotr Zieliński może wkrótce stać się najdroższym polskim piłkarzem w historii.

Latem Robert Lewandowski zamienił Bayern Monachium na FC Barcelonę, a kwota transakcji wyniosła 45 milionów euro. Kapitan reprezentacji Polski stał się tym samym najdroższym „Biało-czerwonym” w historii.

Jak długo przetrwa ten rekord? Na razie nie wiadomo, choć są przesłanki ku temu, że za kilka miesięcy rezultat ten może pobić Piotr Zieliński.

Umowa 28-latka z Napoli wygasa wprawdzie 30 czerwca 2024 roku, ale mówi się, że może on zmienić barwy już w lipcu 2023 roku. Jako docelowy kierunek przewija się Premier League.

Czy Zieliński rzeczywiście wyprzedzi Lewandowskiego? Takiego zdania jest Zbigniew Boniek, który przyznał to w ostatnim programie „Prawda Futbolu”.

- Umówmy się - jeśli Zieliński latem odejdzie z Napoli, to z marszu będzie zajmował pierwsze miejsce w rankingu najdroższych polskich piłkarzy. Tu nie mam wątpliwości - przyznał.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej skomentował również ostrą wymianę zdań pomiędzy Zielińskim a Nicolą Zalewskim.

- Język szatni pomiędzy zawodnikami jest czasami ostrzejszy, ale o niczym to nie świadczy. Najbardziej mnie dziwi, że poważni ludzie zaczęli to komentować i umoralniać Zalewskiego. Kiedy nikt cię nie widzi i nie słyszy, jest to normalna rzecz. Nie ma w tym żadnej złośliwości - dodał Boniek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy