Ziyech dogadał się z nowym klubem! Odejdzie z Ajaksu w letnim oknie

Ziyech dogadał się z nowym klubem! Odejdzie z Ajaksu w letnim oknie
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Fabrizio Romano

Wszystko wskazuje na to, że Hakim Ziyech w letnim oknie transferowym zostanie piłkarzem Chelsea.

Już wcześniej holenderskie media informowały, że Ajax wstępnie porozumiał się z Chelsea w sprawie kwoty odstępnego za skrzydłowego - wyniesie ona 45 milionów euro. Brakowało jednak warunków kontraktu indywidualnego. Jak teraz dodaje Fabrizio Romano - to już przeszłość.

Przedstawiciele Zyecha ustalili już bowiem większość szczegółów umowy z Chelsea i potwierdzenie transferu wydaje się już tylko kwestią czasu.

Tym samym 26-letni Marokańczyk będzie najprawdopodobniej bohaterem pierwszego transferu Chelsea po zniesieniu zakazu. Zimą londyńczycy nie zdecydowali się na pozyskanie choćby jednego piłkarza, jednak latem można spodziewać się transferowej ofensywy z ich strony.

Ziyech wiązany z odejściem z Ajaksu był już od dłuższego czasu. Sam zainteresowany zapewniał jednak, że jeśli zmieni barwy, to tylko na topowy klub. Teraz powinien dostać swoją szansę w zespole prowadzonym przez Franka Lamparda.

W trwającym sezonie Eredivisie Ziyech strzelił sześć bramek i zaliczył 13 asyst w 18 meczach. Do tego dorzucił dwie bramki i pięć asyst w sześciu meczach Ligi Mistrzów.

Do Amsterdamu przeniósł się latem 2016 roku z Twente za 11 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy