Zlatan Ibrahimović planuje długoterminowo. Słowne porozumienie nie tylko z Milanem

Zlatan Ibrahimović planuje długoterminowo. Słowne porozumienie nie tylko z Milanem fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Zlatan Ibrahimović wkrótce ma przedłużyć kontrakt z AC Milanem, lecz jest już również po słowie ze szwedzkim związkiem piłkarskim w kwestii kontynuacji przygody z piłką już poza boiskiem, informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Rosły Szwed wrócił na San Siro w 2020 roku i z miejsca stał się nie tylko talizmanem drużyny, ale też ważnym jej członkiem. Co prawda kontuzje nie pozwoliły mu na zaangażowanie się tak, jakby sam tego chciał, ale klub doskonale zdaje sobie sprawę z wpływu, który ma na resztę kolegów. W związku z tym trwają prace nad przedłużeniem umowy 40-latka o kolejny sezon.

W międzyczasie „Ibra” pracuje już nad tym, co czeka go po zbliżającym się coraz szybciej zawieszeniu butów na kołku. Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, napastnik jest po słowie nie tylko z AC Milanem, ale również ze szwedzką federacją piłkarską.

Na ten moment nie wiadomo, jaką rolę miałby pełnić w krajowym związku, lecz najprawdopodobniej nie będzie to rola związana z kierowaniem drużyny. Niemniej Zlatan Ibrahimović ma już słowne porozumienie z dyrektorami i kiedy zdecyduje się ostatecznie zakończyć karierę piłkarską, wejdzie w stałą współpracę ze szwedzką reprezentacją.

Niewykluczone, iż słynny snajper będzie pełnił rolę agenta, tak jak jego zmarły w kwietniu przyjaciel oraz agent, Mino Raiola. Na te decyzje przyjdzie jeszcze czas.

W najbliższych miesiącach Zlatan Ibrahimović będzie miał niejedną chwilę na przemyślenie swojej przyszłości. Po ostatniej operacji kolana na boisko ma wrócić planowo w okolicy stycznia, choć już w Manchesterze United pokazał, że ma zdolność do bardzo szybkiej regeneracji. „Rossonerim” nie przeszkadza taki stan rzeczy - mistrzowie Włoch są bardzo zadowoleni ze współpracy i w ciemno są gotowi przedłużyć kontrakt, by mieć swoją doświadczoną gwiazdę do dyspozycji chociaż w drugiej części sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy