Znany meksykański sędzia kończy karierę

Znany meksykański sędzia kończy karierę
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Komitet Sędziowski Meksyku

Zazwyczaj sędziowie starają się unikać atencji w trakcie trwania meczu. Wyjątkiem jest najbardziej popularny meksykański arbiter Marco Antonio Rodriguez, znany ze swoich kontrowersyjnych zachowań. Postanowił on zakończyć karierę.

Rodriguez, bardziej znany pod pseudonimem „Chiquimarcos”, postanowił rozstać się z profesją sędziego po 17 latach rozstrzygania boiskowych sporów. O swojej decyzji poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej u boku Rafaela Mancilli, prezesa Komitetu Sędziowskiego Meksyku.

Znany ze swoich niepodlegających dyskusji decyzji i tendencji do rozdawania wielu żółtych i czerwonych kartek Chiquimarcos od lat uznawany jest za najlepszego arbitra w swoim kraju. W ramach ciekawostki warto przytoczyć fakt, że jest on rekordzistą pod względem najszybciej ukazanej czerwonej kartki w Copa Libertadores — upłynęło wtedy zaledwie 20 sekund meczu.

Po raz pierwszy prawo do sędziowania meczów międzynarodowych Rodriguez uzyskał w 1999 roku, a debiutował na tym szczeblu w meczu towarzyskim pomiędzy reprezentacjami Gwatemali i Paragwaju.

Jego efektywna praca doprowadziła go w końcu do sędziowania meczów na trzech mundialach: w 2006, 2010 oraz 2014 roku. W Niemczech i RPA sędziował on w zaledwie dwóch spotkaniach fazy grupowej, natomiast w Brazylii był arbitrem głównym trzech starć — w tym m.in. w meczu Włochów z Urugwajem, kiedy doszło do słynnego ugryzienia Giorgio Chielliniego przez Luisa Suareza.

- Wymarzyłem sobie, że będę prowadził spotkania na trzech mundialach. Jestem w pełni usatysfakcjonowany - oświadczył Rodriguez. - Chciałbym podziękować zawodnikom za wspólne spotkania - dodał.

Były już sędzia piłkarski w niedalekiej przyszłości zamierza zostać menadżerem. Ukończył już nawet szereg odpowiednich kursów w tym kierunku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy