Znany trener żałuje odrzucenia oferty przejęcia reprezentacji Polski

Znany trener żałuje odrzucenia oferty przejęcia reprezentacji Polski fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DAZN

Fabio Cannavaro zdradził w programie „Supertele” na DAZN, że popełnił błąd, odrzucając propozycję przejęcia reprezentacji Polski przed startem baraży Mistrzostw Świata.

Niespodziewana rezygnacja Paulo Sousy z funkcji opiekuna „Biało-Czerwonych” na rzecz przejęcia sterów nad utytułowanym Flamengo zmusiła władze Polskiego Związku Piłki Nożnej do rozpoczęcia gorączkowych poszukiwań jego następcy w obliczu zbliżających się play-offów o awans na mundial przeciwko Rosji i ewentualnemu zwycięzcy drugiej pary Czechy - Szwecja.

Wśród głównych kandydatów do zajęcia miejsca Portugalczyka znalazł się Fabio Cannavaro.

Sam zainteresowany potwierdził ten fakt przed rokiem i zdradził wówczas, że nie przystał na wystosowaną ofertę, ponieważ nie miałby wystarczająco dużo czasu na poznanie piłkarzy oraz przygotowanie ich do decydujących starć, które zaważyłyby na jego pozostaniu na stanowisku selekcjonera.

Teraz żałuje on podjętej decyzji, o czym powiedział w programie „Supertele” na DAZN.

- Odrzuciłem Polskę przed mundialem. W tym okresie wojna jeszcze się nie rozpoczęła i trzeba było przygotować zespół do udziału w dwóch meczach przeciwko Rosji i Szwecji. Było na to zbyt mało czasu, dlatego odmówiłem, ale to był niewątpliwie mój błąd - stwierdził 39-letni szkoleniowiec. Dzięki temu zatrudniono Czesława Michniewicza, który dotarł z kadrą do 1/8 finału wspomnianego turnieju.

Mistrz świata, zdobywca Złotej Piłki i tytułu najlepszego piłkarza FIFA w 2006 roku powrócił do pracy dopiero kilka miesięcy później jako opiekun drugoligowego Benevento Calcio w składzie z Kamilem Glikiem oraz Krzysztofem Kubicą.

Nie będzie jednak najmilej wspominał tej przygody, ponieważ po zaledwie kilku miesiącach został zwolniony z powodu słabych wyników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy