Znikoma frekwencja na meczu Zorii Ługańsk na Arenie Lublin

2023-09-22 14:17:07; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Znikoma frekwencja na meczu Zorii Ługańsk na Arenie Lublin Fot. UEFA

Spotkanie Zorii Ługańsk z KAA Gent w Lidze Konferencji Europy oglądało z trybun zaledwie 539 widzów.

Ze względu na trwające działania wojenne zespół z Ukrainy domowe mecze rozgrywa na Arenie Lublin.

W pierwszej kolejce fazy grupowej zmierzył się z piątą drużyną ubiegłego sezonu ligi belgijskiej. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W 67. minucie bramkę dla KAA Gent zdobył Hugo Cuypers, który wcześniej w eliminacjach strzelił siedem goli, w tym trzy przeciwko Pogoni Szczecin. Natomiast trzy minuty później wyrównał reprezentant Panamy Eduardo Guerrero.

Zoria Ługańsk występowała wcześniej dwukrotnie na Arenie Lublin. Wygrany 2:1 mecz ze Slavią Praga w tegorocznych kwalifikacjach do Ligi Europy obserwowało 964 kibiców, a w zeszłym sezonie spotkanie z Universitateą Craiova w eliminacjach Ligi Konferencji, które zakończyło się zwycięstwem drużyny z Ukrainy 1:0, śledziło 782 widzów.

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji największą frekwencją (55 500) cieszył się mecz Eintrachtu Frankfurt z Aberdeen FC. Na drugim miejscu znalazło się spotkanie Fenerbahçe z FC Nordsjælland (36 130), a podium zamyka starcie Legii Warszawa z Aston Villą (27 801).

Zoria Ługańsk na Arenie Lublin zmierzy się jeszcze z izraelskim Maccabi Tel Awiw oraz islandzkim Breiðablikiem.