Zwrot akcji w sprawie reprezentanta Polski! Na EURO 2024 jednak nie pojedzie

2024-05-28 08:36:50; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Zwrot akcji w sprawie reprezentanta Polski! Na EURO 2024 jednak nie pojedzie Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sport.tvp.pl

Wbrew wcześniejszym optymistycznym doniesieniom o dobrze przebiegającej rekonwalescencji, Matty Cash ostatecznie nie znajdzie się w szerokiej kadrze Polski na EURO 2024 – ustalili Piotr Kamieniecki i Mateusz Miga z TVP Sport.

Jeszcze kilka dni temu między innymi Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl dowiedział się ze swoich źródeł, że prawy obrońca lub wahadłowy Aston Villi będzie w pełni sił na zbliżający się turniej w Niemczech. Lekarze z Birmingham mieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby doprowadzić piłkarza do stanu pozwalającego uczestniczyć w sesjach treningowych na pełnych obrotach.

Ostatnie kolejki Premier League Cash opuścił z powodu urazu łydki, ale wydawało się, że stopień dolegliwości nie jest aż tak zaawansowany, aby selekcjoner Michał Probierz nie mógł skorzystać z jego usług na piłkarskiej imprezie.

Na dzień przed oficjalnym ogłoszeniem listy wspomniani dziennikarzy dowiedzieli się jednak, że 26-latek przegrał walkę z czasem i nie wybierze się ani na wcześniejsze zgrupowanie do Warszawy, ani do Niemiec.

Wychowanek Nottingham Forest zadebiutował z orzełkiem na piersi w listopadzie 2021 roku, jeszcze pod wodzą Paulo Sousy. Przez dotychczasowy okres meldował się na murawie 15-krotnie. Strzelił jednego gola z Holandią w ramach Ligi Narodów.

Ostatnio w „biało-czerwonych” barwach wystąpił podczas półfinałowego meczu baraży z Estonią. Wszedł na drugą połowę, lecz błyskawicznie został ściągnięty przez kontuzję uda.

Przed startem EURO 2024 Polska rozegra towarzyskie mecze z Ukrainą i Turcją. Oba odbędą się na Stadionie Narodowym kolejno 7 i 10 czerwca.