Zwycięski powrót Manuela Neuera

Zwycięski powrót Manuela Neuera fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Manuel Neuer w weeekend powrócił do gry w meczu przeciwko SV Darmstadt 98, a jego Bayern Monachium wygrał aż 8:0.

Na pierwszego grudnia 2022 roku datowany jest ostatni występ bramkarza. Wtedy Niemcy pokonały podczas mundialu w Katarze Kostarykę i pożegnały się z turniejem. Niedługo potem gracz wybrał się na narty.

Pech chciał, że 37-latek złamał nogę i praktycznie do teraz łapał formę. Jego powrót pewnie nastąpiłby szybciej, ale nie chciał on siedzieć wśród rezerwowych, tylko od razu wskoczyć do pierwszego składu.

Starcie z SV Darmstadt nie zaczęło się najlepiej dla Manuela Neuera. W trzeciej minucie wpędził on na minę Joshuę Kimmicha, zagrywając do niego piłkę w trudnej sytuacji. Środkowy pomocnik musiał ratować się faulem, po którym sędzia wyrzucił go z boiska.

Już po tej sytuacji golkiper kilkukrotnie interweniował i robił to naprawdę znakomicie, ratując swój zespół.

Przed przerwą czerwone kartki otrzymało dwóch graczy drużyny przeciwnika, a w drugiej połowie obejrzeliśmy prawdziwy festiwal strzelecki, tyle że do jednej bramki.

Hat-tricka ustrzelił Harry Kane, dubletami popisali się Leroy Sané oraz Jamal Musiala, a dzieła zniszczenia dopełnił Thomas Müller. Ostateczny wynik? 8:0.

Był to bardzo udany powrót Neuera, który w najbliższych meczach postara się dać Julianowi Nagelsmannowi argumenty ku temu, aby powołał go na następne zgrupowanie kadry Niemiec.