Czarna seria Czesława Michniewicza

Abha Club, a więc drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza, uległa w sobotnim meczu saudyjskiej ekstraklasy Al-Riyadh 0:1.

Zespół Abha Club mierzył się z Al-Riyad na swoim stadionie. Kibice śledzący ten mecz przez długi czas nie oglądali bramek. Zmieniło się to dopiero w 84. minucie, kiedy to do siatki trafił Andre Gray. 32-letni napastnik strzelił swojego pierwszego gola po przeprowadzce na Półwysep Arabski.

90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Grzegorz Krychowiak. Pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Ekipa prowadzona przez Czesława Michniewicza nie ma najlepszego czasu. Właśnie zanotowała czwartą ligową porażkę z rzędu. Przed Al-Riyad uległa Al-Tai 0:1, Al-Ettifaq 1:3 oraz Al-Wehda 0:4. W międzyczasie pokonała po dogrywce Hajer Club 1:0 w King's Cup.

W sumie w ośmiu dotychczasowych kolejkach ligowych zaliczyła ona dwa zwycięstwa i sześć przegranych, co daje jej sześć punktów na koncie i 14. miejsce w tabeli liczącej 18 zespołów. Przy pięciu strzelonych golach aż 14 straciła.

Wyjście z dołka już w kolejnej serii gier nie będzie należało do łatwych, bo podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piątek zmierzą się z Al-Nassr, czyli ekipą Cristiano Ronaldo, do którego latem dołączyło kilka innych gwiazd świetnie znanych z gry na europejskich boiskach, między innymi Marcelo Brozović, Aymeric Laporte oraz Sadio Mané.