Jakub Kiwior zaliczył epizod w starciu z Liverpoolem. Lekcja futbolu dla Polaka

Patryk Krenz

Jakub Kiwior doczekał się drugiego występu w Premier League, meldując się na murawie z Liverpoolem. Polak pojawił się na boisku dopiero w 80. minucie, a po kilkunastu sekundach sprokurował sytuację bramkową dla rywala. Przed 23-latkiem sporo pracy.

Jasne było, że po transferze do Arsenalu częstotliwość występów Jakuba Kiwiora znacznie zmaleje. Defensor, który w Spezii Calcio pełnił kluczową rolę, spotkał w Londynie sporą konkurencję, a do tego trafił do rozpędzonej drużyny w trakcie sezonu.

Od momentu styczniowej przeprowadzki ze słonecznej Italii 23-latek w trykocie „Kanonierów” uzbierał zaledwie 85 minut, rozbitych na trzy spotkania - dwa w Premier League (14 minut) i jedno w Lidze Europy (71 minut). Jak widać, szału nie ma.

W minioną niedzielę Kiwior otrzymał szansę od Mikela Artety w niezwykle wymagającym meczu z Liverpoolem. Co prawda Polak zameldował się na placu gry dopiero w 80. minucie, lecz z pewnością musiał zmierzyć się z bardzo trudnym zadaniem.

Przez całą drugą połowę Arsenal był w odwrocie, broniąc się przed nacierającymi podopiecznymi Jürgena Kloppa.

Już kilkanaście sekund po wejściu Kiwior mógł popełnić brzemienny w skutkach błąd, dający gola przeciwnikowi. Reprezentant Polski nie trafił w piłkę, tworząc dziurę w formacji defensywnej przyjezdnych z Emirates Stadium. Na szczęście dla 23-latka sytuacji nie wykorzystał Darwin Núñez.

Wychowanek GKS-u Tychy nie uchronił liderów Premier League od straty gola na 2:2 w 87. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Roberto Firmino.

Cóż, po tym występie Mikel Arteta na pewno nie nabierze zaufania do Kiwiora. Przed stoperem znad Wisły sporo pracy.