Louis van Gaal po triumfie nad Polską. „Nie traćcie wiary w swoją drużynę. To my byliśmy po prostu wspaniali”

Źródło: TVP Sport

Selekcjoner Holandii Louis van Gaal nie ukrywał swojej satysfakcji z odniesionego zwycięstwa nad Polską.

Można rzec, że „Oranje” wywieźli trzy punkty z PGE Narodowego w trybie ekonomicznym. Dwa celne strzały wystarczyły, aby zmieścić piłkę w siatce. Tej sztuki najpierw w 13. minucie dokonał Cody Gakpo, a potem w drugiej połowie wynik ustalił Steven Bergwijn.

Polacy nie potrafili być aż tak kliniczni. Oddali tyle samo uderzeń w światło bramki, z którymi łatwo poradził sobie debiutujący w wieku 38 lat między słupkami Remko Pasveer. Najlepsza sytuacja przytrafiła się Arkadiuszowi Milikowi, który w początkowej fazie drugiej połowy zmarnował doskonałą okazję na wyrównanie po świetnej akcji Piotra Zielińskiego i podaniu od Przemysława Frankowskiego.

Szkoleniowiec rywali mocno pochwalił postawę całej swojej drużyny, podkreślając przy okazji doskonałą pracę swoich defensorów, którzy skutecznie wyłączali z gry Roberta Lewandowskiego.

– Dominowaliśmy w całym meczu. Świetnie graliśmy w obronie, doskonale funkcjonowała asekuracja. Jeśli w starciu z takim piłkarzem jak Lewandowski nie tracisz gola, to znaczy, że zagraliśmy dobrze – odpowiedział van Gaal w wywiadzie dla TVP Sport.

– Nie powinniście tracić wiary w swoją reprezentację. Po prostu my dziś zagraliśmy bardzo dobry mecz. Prosiłem swoich piłkarzy o wywieraniu presji na całym boisku. Takim piłkarzom jak Lewandowski czy Milik było ciężko, bo byli odcięci od podań – skwitował.

Dzięki pewnemu zwycięstwu Holandia jest już o włos od awansu do Final Four Ligi Narodów. Do osiągnięcia tej fazy rozgrywek drużynie wystarczy nawet minimalna porażka (najwyżej 0:2) z Belgią przed własną publicznością.