OFICJALNIE: Ruch Chorzów wskrzesza piłkarza. Po CZTERECH latach przerwy wraca do gry

Źródło: Ruch Chorzów

Michał Biskup został zaprezentowany jako nowy zawodnik Ruchu Chorzów.

23-latek zaprezentował się udanie na testach w zespole „Niebieskich” i zapracował sobie jednocześnie na uznanie w oczach sztabu szkoleniowego, co w efekcie skłoniło władze utytułowanego klubu do podpisania kontraktu z środkowym napastnikiem.

Michał Biskup związał się z Ruchem Chorzów do 30 czerwca 2022 roku po zaliczeniu testów medycznych i tym samym powrócił do rywalizacji na profesjonalnym poziomie po... czterech latach przerwy, ponieważ od momentu rozstania z GKS-em Tychy po zakończeniu sezonu 2016/2017 nie udało mu się znaleźć nowego pracodawcy.

Tak długi rozbrat z piłką nie spowodował jednak, że ofensywny piłkarz zapomniał o tym, czego nauczył się w przeszłości i dlatego dostąpi szansy dołożenia swojej cegiełki do możliwego wywalczenia przez „Niebieskich” awansu do II ligi.

- Sprawdzaliśmy Michała od początku okresu przygotowawczego. Mimo dłuższej przerwy w grze, pokazywał się na treningach z bardzo dobrej strony, nie odstawał od reszty zespołu, a w sobotnim sparingu ze Śląskiem strzelił bramkę. Imponuje siłą, ma bardzo dobre warunki fizyczne. W Ruchu trwa czas odbudowy, Michał także dostaje od nas szansę odbudowy sportowej, widzimy w nim potencjał - powiedział trener Łukasz Bereta.