OFICJALNIE: Wisła Kraków ukarana przez Komisję Dyscyplinarną

Piotr Trochimowicz
Źródło: PZPN | Wisła Kraków

Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na Wisłę Kraków karę 20 tysięcy złotych i wyłączyła z użytku większą część trybun na najbliższy domowy mecz w I lidze.

Decyzja jest związana z wydarzeniami, które miały miejsce 25 listopada podczas spotkania z GKS-em Katowice. Grupa kibiców „Białej Gwiazdy” znana jako „Ultra Wisła” świętowała wówczas 20-lecie swojego istnienia.

Użyto środków pirotechnicznych, przez co sędzia Wojciech Myć dwukrotnie był zmuszony do przerwania gry. Ponadto po pierwszej bramce dla zespołu gości w stronę cieszących się zawodników zostało rzuconych z trybun kilka przedmiotów.

Ostatecznie drużyna ze stolicy Małopolski wygrała 3:2, strzelając dwa gole w doliczonym czasie.

Wisła Kraków zapowiedziała już, że złoży odwołanie od decyzji PZPN. Na razie wstrzymano sprzedaż biletów na mecz z Górnikiem Łęczna, który zaplanowano na 10 grudnia. Zgodnie z wydanym postanowieniem otwarte mają pozostać jedynie trybuny A i H oraz loża VIP.

„Biała Gwiazda” obecnie zajmuje ósme miejsce w I Lidze z dorobkiem 25 punktów. Do końca rundy jesiennej zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a na własnym obiekcie poza Górnikiem Łęczna podejmie także Stal Rzeszów w Pucharze Polski i Polonię Warszawa.