Gonçalo Feio zaskoczył. Powrót do składu Legii Warszawa po prawie trzech miesiącach [OFICJALNIE]

2024-05-12 16:54:26; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Gonçalo Feio zaskoczył. Powrót do składu Legii Warszawa po prawie trzech miesiącach [OFICJALNIE] Fot. Mateusz Sobczak / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info | Legia Warszawa

Legia Warszawa w 32. kolejce Ekstraklasy zmierzy się z Lechem Poznań. Gonçalo Feio postawił w pierwszym składzie na Kacpra Tobiasza, który na dłuższy moment zniknął z radarów.

21-latek rozpoczynał sezon w roli podstawowego golkipera Legii Warszawa. Mimo nie najlepszej formy utrzymywał miejsce między słupkami, co nie do końca odpowiadało kibicom.

W końcu po popełnieniu kilku kluczowych błędów w dwumeczu z Molde w ramach 1/16 Ligi Konferencji Europy Kosta Runjaić zdecydował się na zmianę. Podstawowym wyborem stał się bardziej doświadczony Dominik Hładun.

Tobiasz po raz ostatni wystąpił w Ekstraklasie 18 lutego, gdy Legia zremisowała z Puszczą Niepołomice. Następnie opuścił dziesięć kolejnych spotkań.

W tym czasie młodzieżowy reprezentant kraju trzykrotnie wsparł trzecioligowe rezerwy, notując dwa czyste konta.

Przed „Wojskowymi” wyjazdowe starcie z Lechem Poznań w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Goście nadal walczą o udział w europejskich pucharach, a do tego niezbędne będzie zwycięstwo.

Gonçalo Feio w podstawowej jedenastce znalazł miejsca zarówno dla Kacpra Tobiasza, jak i Macieja Rosołka. Na ławce rezerwowych zasiadł natomiast nastoletni Mateusz Szczepaniak, który zaprezentował się bardzo dobrze na ostatnich treningach.

21-letni bramkarz otrzyma zatem możliwość swojego dorobku. W bieżących rozgrywkach zanotował on dla pierwszego zespołu 35 występów, w których jedenastokrotnie zachowywał czyste konto.

***

Skład Legii Warszawa na mecz z Lechem Poznań: 

Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Celhaka, Elitim, Josue, Ribeiro – Rosołek, Gual.

Ławka:

Hładun, Zyba, Dias, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk, Adkonis, Urbański, Szczepaniak.