Polak wygrał Młodzieżową Ligę Mistrzów!

Źródło: UEFA Youth League

Salzburg pokonał w finale UEFA Youth League Benfikę 2:1. Całe spotkanie w barwach zwycięzców rozegrał polski bramkarz, Bartłomiej Żynel.

Spotkanie, które zostało rozegrane w Nyonie, zaczęło się zdecydowanie lepiej dla Benfiki. Drużyna z Portugalii w 26. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu José Gomesa. Salzburg nie dał jednak za wygraną i w drugiej połowie wyszarpał trofeum, zdobywając dwie bramki na przestrzeni pięciu minut. Ich autorami byli Patson Daka i Alexander Schmidt. W końcówce z boiska wyleciał jeszcze Sandro Ingolitsch, ale nie zabrało to już zwycięstwa ekipie z Austrii.

Wygrana w prestiżowych rozgrywkach jest oczywiście wielkim sukcesem dla Salzburga. We wcześniejszych fazach austriacka drużyna radziła sobie m.in. z Manchesterem City, Paris Saint-Germain oraz Barceloną.

Nas najbardziej cieszy oczywiście fakt, że spory udział w nim miał młody polski zawodnik. Spotkanie finałowe było dla Żynela ósmym w rozgrywkach. 19-latek stracił w nich tylko trzy bramki, czterokrotnie zachowując czyste konto.

Polski golkiper, który przyszedł na świat w 1998 roku, wychował się w Jagiellonii Białystok. Do Austrii trafił w 2014 roku.