Premier League: Wejście smoka Odsonne'a Édouarda

Odsonne Édouard w znakomity sposób przywitał się z Premier League.

23-letniego Édouarda, dwukrotnego króla strzelców ligi szkockiej w barwach Celticu, długo łączyło się z przenosinami do Premier League. W ostatnim oknie w końcu do tego doszło. Crystal Palace zapłaciło szkockiemu klubowi 16,5 miliona euro.

W sobotę „Orły” mierzyły się w lidze z Tottenhamem. W 75. minucie meczu prowadzenie dał im Wilfried Zaha, który wykorzystał rzut karny. Już po tym, w 84. minucie, po raz pierwszy w nowych barwach na murawie pojawił się Édouard, który zmienił Christiana Benteke. Francuski napastnik potrzebował raptem 30 sekund, żeby trafić do siatki. 23-latek otrzymał podanie ze skrzydła, spokojnie przyjął sobie piłkę i oddał strzał lewą nogą.

Na tym Édouard nie poprzestał. Już w doliczonym czasie gry ponownie świetnie odnalazł się w polu karnym i tym razem wykończył dogranie Conora Gallaghera, pokonując Hugo Llorisa. Trudno byłoby wymarzyć sobie lepszy debiut w nowych rozgrywkach.

Crystal Palace wygrało z Tottenhamem 3:0 i obecnie na ma koncie pięć punktów w tabeli ligi angielskiej.