Stadion FC Basel zamknięty

Źródło: UEFA

UEFA postanowiła zamknąć stadion FC Basel na dwa mecze w europejskich pucharach.

Ta kara jest spowodowana karygodnym zachowaniem kibiców FC Basel podczas wyjazdowego spotkania z Red Bull Salzburg w 1/8 finału Ligi Europejskiej.

Przypomnijmy, że kibice szwajcarskiego zespołu w czasie trwania meczu odpalali race i rzucali w piłkarzy gospodarzy rożnymi przedmiotami. Sędzia główny z tego powodu był zmuszony przerwać rywalizację obu zespołów na kilkanaście minut.

Poza zamknięciem obiektu na dwa najbliższe spotkania w europejskich pucharach, FC Basel będzie musiało dodatkowo wpłacić 107 tysięcy euro do kasy UEFA.

Więcej na temat: FC Basel Szwajcaria UEFA