OFICJALNIE: W Dortmundzie bez zmian. Długa przerwa gracza BVB

OFICJALNIE: W Dortmundzie bez zmian. Długa przerwa gracza BVB fot. Transfery.info
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund potwierdziła, że Gonzalo Castro w najbliższym czasie nie pojawi się na murawie.

Reprezentant Niemiec nabawił się kontuzji w sobotnim meczu Bundesligi z Bayerem. Uraz 30-latka był wynikiem brutalnego ataku gracza ekipy z Leverkusen, Wendella, za co Brazylijczyk obejrzał czerwoną kartkę. Od początku było wiadomo, że Castro czeka dłuższa przerwa i teraz BVB to potwierdziło.

Dortmundczycy poinformowali, że zawodnik uszkodził więzadła poboczne w stawie skokowym i czeka go przynajmniej kilkutygodniowa pauza.

Borussia podała jednocześnie, że nie wiadomo jeszcze, jak długa przerwa w grze czeka Maximiliana Philippa, który również doznał urazu w meczu z Bayerem. W jego przypadku wstępną diagnozę poznamy najwcześniej we wtorek rano. Na ten moment nie można wykluczyć, że będzie on pauzował nawet kilka miesięcy, ponieważ pierwsze informacje przekazywane przez ludzi z dortmundzkiego klubu sugerowały, że mógł on zerwać więzadła krzyżowe.

W tym sezonie zespół z Zagłębia Ruhry może mówić o dużym pechu, jeśli chodzi o problemy zdrowotne swoich zawodników. Obecnie kontuzjowani są m.in. Łukasz Piszczek, Mario Götze oraz Marco Reus.