Egy, bohater hitowego transferu Lechii: To moje największe piłkarskie marzenie

12 miesięcy temu
Egy, bohater hitowego transferu Lechii: To moje największe piłkarskie marzenie
fot. Instagram [Egy Maulana Vikri]

„Super Express” porozmawiał z nowym nabytkiem Lechii Gdańsk, Egy'm Maulaną Vikrim.

Choć Indonezyjczyk będzie mógł zadebiutować w barwach klubu z Trójmiasta dopiero latem, jego przenosiny do Gdańska już teraz wywołały ogromne zamieszanie. Zakontraktowanie młodego zawodnika, który jest niezwykle popularny w swojej ojczyźnie, sprawiło, że liczba użytkowników obserwujących konto Lechii na Instagramie w ostatnich dniach wzrosła z 26 do 156 tysięcy. Gdańszczanie mogą na tym ruchu naprawdę wiele ugrać.

Jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie, o Egy'm nie wiadomo zbyt dużo. Lechia będzie dla niego pierwszym klubem w profesjonalnej karierze. Wcześniej szkolił on swoje umiejętności wyłącznie w rodzimych akademiach. Nie przeszkodziło mu to jednak w debiucie w pierwszej reprezentacji swojego kraju.

- Miałem dużo zapytań i ofert z klubów azjatyckich i europejskich. Pytała Benfica, pytały włoskie kluby. Przez siedem dni byłem w St-Etienne, chcieli mnie tam zatrzymać, ale… Czegoś mi tam brakowało. Nie czułem się tam jak w domu, w szatni coś do mnie mówili, a ja niczego nie rozumiałem. Po angielsku się dogadam, ale po francusku nie. (…) Chcę iść krok po kroku. Mam wielkie ambicje, ale jestem też bardzo młody. Chcę kiedyś trafić do wielkiego klubu, ale nie z jego akademii, a po transferze z innej drużyny. Na przykład z Lechii - powiedział Indonezyjczyk w rozmowie z „SE”.

17-latek odniósł się również do swojego potencjału marketingowego oraz zdradził, jakie jest jego największe piłkarskie marzenie.

- Nie chcę być postrzegany jako produkt marketingowy, widzany jako ktoś, kto tylko napędzi ruch w sieci, na tym czy innym portalu. Jestem przede wszystkim piłkarzem i dla mnie najważniejsze jest boisko.

- Marzenie? Chciałbym któregoś dnia zdobyć Złotą Piłkę, nagrodę dla najlepszego piłkarza świata - powiedział młody zawodnik (cała rozmowa TUTAJ).

A TUTAJ więcej o Indonezyjczyku. ŹRÓDŁO
Super Express
TAGI: Polska Indonezja Lechia Gdańsk Egy Maulana Vikri
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.